,

Skopał i opluł sędziego. Kapitan reprezentacji dożywotnio zdyskwalifikowany

08.03.2023 14:15

Jak poinformowała w środę Syryjska Federacja Piłkarska, były kapitan tamtejszej reprezentacji, Ahmad Al-Saleh, został dożywotnio zdyskwalifikowany za napaść na sędziego i oplucie go podczas meczu z Al-Wathbą w miejscowej Pro League. Piłkarz został również ukarany grzywną.

Ahmad Al-Saleh
fot. Instagram/ahmad_alsaleh2

Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Syrii Ahmad Al-Saleh został dożywotnio zdyskwalifikowany - poinformowała tamtejsza federacja. To kara za napaść na sędziego i oplucie go podczas meczu krajowej ekstraklasy.

33-letni obrońca klubu Al-Jaish otrzymał czerwoną kartkę za faul na zawodniku zespołu Al-Wathba SC w meczu na szczycie syryjskiej Pro League w poprzednim miesiącu, po czym zaatakował sędziego kopnięciami. Został powstrzymany przez piłkarzy obu zespołów.

Kapitan reprezentacji Syrii dożywotnio zdyskwalifikowany

Po przejrzeniu raportu sędziego z meczu Komisja Dyscyplinarna Syryjskiej Federacji Piłkarskiej (SFA) stwierdziła, że "Al-Saleh kopał, obrażał i bezpośrednio pluł na sędziego". Jak dodano w oświadczeniu, po meczu Al-Saleh nadal obrażał arbitra w szatni.

Komisja Dyscyplinarna SFA dożywotnio zdyskwalifikowała Al-Saleha i zaproponowała jego usunięcie z Organizacji Federacji Sportu Syrii, co oznacza, że w przyszłości nie będzie mógł brać udziału w żadnej działalności sportowej, również, jeśli chodzi o trenowanie. Oprócz dyskwalifikacji Al-Saleh został ukarany grzywną w wysokości 1,5 miliona funtów syryjskich (597 dolarów), a jego klub Al-Jaish - grzywną w wysokości 3 milionów funtów syryjskich za wielokrotne obrażanie sędziego przez fanów. Jak pisze agencja Reuters, powołując się na SFA, wszystkie kary są ostateczne i nie podlegają apelacji.

Ostatecznie drużyna Al-Wathba pokonała Al-Jaish 1:0 i prowadzi w lidze syryjskiej. Al-Saleh rozegrał w reprezentacji Syrii 56 meczów i zdobył dwie bramki.

RadioZET.pl/PAP