Obserwuj w Google News

Pierwsze powołania Fernando Santosa. Trener podał kadrę na eliminacje do Euro

1 min. czytania
17.03.2023 12:04
Zareaguj Reakcja

Fernando Santos ogłosił powołania do kadry na marcowe mecze reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2024. W pierwszych spotkaniach pod wodzą nowego trenera zmierzymy się z Czechami i Albanią.

Skład reprezentacji Polski na eliminacje do Euro 2024. Santos ogłosił powołania
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER

Fernando Santos zgodnie ze swoim zwyczajem z przeszłości już wcześniej wysłał powołania do piłkarzy z szerokiej kadry (prawdopodobnie ponad 40). Wówczas jednak nie ogłosił publicznie tych nazwisk. Ostateczną listę, składającą się z 25 zawodników, podał dopiero na konferencji prasowej.

Reprezentacja Polski zacznie eliminacje od meczu z Czechami w Pradze, a potem zmierzy się z Albanią na Stadionie Narodowym. W grupie „E” jest jeszcze reprezentacja Mołdawii, z którą biało-czerwoni zagrają 20 czerwca oraz kadra Wysp Owczych (mecz odbędzie się 7 września).

Rewanże zaczniemy 10 września od meczu z Albanią, 12 października zmierzymy się z Wyspami Owczymi, 15.10 z Mołdawią, a ostatnie spotkanie eliminacyjne rozegramy 17 listopada z Czechami.

Redakcja poleca

Kadra reprezentacji Polski na mecze eliminacji do Euro 2024

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Robert Gumny, Michał Karbownik, Jakub Kiwior, Kamil Piątkowski

Pomocnicy: Krystian Bielik, Kacper Kozłowski, Ben Lederman, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski

RadioZET.pl