Obserwuj w Google News

Zrobił swoje i musiał odejść. Gorzkie pożegnanie legendy futbolu

1 min. czytania
06.06.2023 09:26
Zareaguj Reakcja

Paolo Maldini nie jest już dyrektorem sportowym AC Milanu. Legendarny włoski obrońca rozstał się z ekipą Rossonerich po tym, jak nie znalazł wspólnego języka z właścicielem Gerrym Cardinale w sprawie przyszłości drużyny.

Paolo Maldini
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Paolo Maldini był w ostatnim czasie jednym z najważniejszych autorów sukcesów Milanu. W poprzednim sezonie ekipa z San Siro sięgnęła po mistrzostwo Włoch, a w bieżących rozgrywkach dotarła do półfinału Ligi Mistrzów. Wielka w tym zasługa legendarnego piłkarza, który mimo dość ograniczonych środków potrafił zbudować konkurencyjną drużynę. Ogromny sukces odniósł też na koniec swojej pracy w Mediolanie, przedłużając kontrakt z największą gwiazdą drużyny, Rafaelem Leao.

Wiadomość o odejściu Maldiniego miała zostać bardzo źle przyjęta przez piłkarzy, w tym liderów - Leao, Theo Hernandeza czy Sandro Tonalliego.

Paolo Maldini - jedna z największych legend w historii AC Milanu

Paolo Maldini związany z Milanem był od początku kariery. W zespole grał od 1985 roku aż 2009, kiedy to zakończył karierę. Z klubem aż pięć razy wygrywał Ligę Mistrzów. Do tego dołożył siedem mistrzostw Włoch, jeden Puchar Włoch, pięć Superpucharów Włoch, pięć Superpucharów Europy, dwa Puchary Interkontynentalne i jedno Klubowe Mistrzostwo Świata.

Do klubu wrócił w 2018 roku, obejmując stanowisko dyrektora sportowego.

RadioZET.pl