Obserwuj w Google News

Wojciech Szczęsny odejdzie z Juventusu? "Wszystko jest możliwe"

2 min. czytania
31.07.2023 13:00
Zareaguj Reakcja

Wojciech Szczęsny jest podstawowym bramkarzem Juventusu, jednak mimo to włoski klub rozważa sprzedaż Polaka. - Przy odpowiedniej propozycji transfer do Bayernu byłby dobrym rozwiązaniem - przyznał włoski dziennikarz Alessio Lento w rozmowie z portalem Wirtualna Polska SportoweFakty.

Wojciech Szczęsny
fot. Ettore Griffoni/LiveMedia / ipa-/Press Association/East News

O zainteresowaniu Wojciechem Szczęsnym ze strony Bayernu Monachium informowaliśmy jakiś czas temu. Nie jest tajemnicą, że Bawarczycy szukają bramkarza, który byłby w stanie rywalizować z Manuelem Neuerem. Polak jest rozważany przez zarząd mistrzów Niemiec, a jak wygląda to ze strony Juventusu? Całą sytuację nakreślił Alessio Lento, dziennikarz portalu calciomercato.it.

Redakcja poleca

Co dalej ze Szczęsnym?

- Dużo się mówi o transferze. Biorąc pod uwagę, że Sommer przejdzie do Interu, Bayern potrzebuje solidnego bramkarza do rywalizacji z Neuerem, który nie jest jeszcze w 100 proc. wyleczony. Juventus nie wystawił go na sprzedaż, ale jest chętny do wysłuchania ofert dla wszystkich swoich graczy. To jest nowa droga dyrektora sportowego Giuntoliego. Bramkarz zawsze mówił, że chce zostać i Allegri uważa to za konieczne. Oczywiście, jeśli nadzieje odpowiednia oferta dla wszystkich, zostanie oceniona tak jak powinna - wyjaśnił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska SportoweFakty.

Szczęsny dołączył do "Juve" w 2017 roku, reprezentant Polski dobrze czuje się w Turynie, chociaż fakt, że klub został zdyskwalifikowany z europejskich pucharów może być jednym z czynników, który zadecyduje o transferze.

- Klub wycenia Szczęsnego na 15 mln euro, Allegri nie chce się go pozbywać, Bayern chce wydać 6-8 milionów na doświadczonego golkipera. Stanowisko Szczęsnego nie jest jasne. Myślę, że chce zostać w Turynie, choć Bayern awansował do Ligi Mistrzów... - argumentował współtwórca kanału "Juventibus", Luca Momblano.

- Przy odpowiedniej propozycji transfer do Bayernu byłby dobrym rozwiązaniem. Perin mógłby awansować w hierarchii, ale możliwe jest pojawienie się młodego bramkarza zbierającego doświadczenie - podsumował.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska SportoweFakty