,

Media: Wojciech Szczęsny bohaterem transferu. Hit między gigantami

22.03.2023 20:50

Dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" informują o sensacyjnym odejściu Wojciecha Szczęsnego z Juventusu Turyn. Według włoskiej gazety bramkarz reprezentacji Polski ma być częścią wymiany zespołu Starej Damy z jednym z klubów Premier League lub z jednym zespołem Ligue 1. Warunkiem do opuszczenia ekipy Bianconerich ma być brak udziału drużyny w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Wojciech Szczęsny
fot. Juventus FC v ACF Fiorentina"/Voetbal International/East News

Kontrakt Wojciecha Szczęsnego z Juventusem obowiązuje do czerwca 2024 roku. Jednak sam zainteresowany podkreśla, że nie zamierza opuszczać Turynu. Niemniej jednak władze klubu biało-czarnych mają wprowadzić drastyczne zmiany, szykując się na odejścia czołowych piłkarzy. Wszystko za sprawą kary dla Starej Damy, jaką została ukarana przez UEFA w postaci odjęcia 15 punktów w tabeli Serie A. Powodem były efekty śledztwa, które wykazało nieprawidłowości finansowe.

loader

Jak dowiedzieli się dziennikarze "La Gazzetta dello Sport", zarząd Juventusu przygotowuje się do tego, że ich drużyny zabraknie w następnej edycji Ligi Mistrzów. Jednym z ewentualnych ruchów byłoby ściągnięcie Guglielmo Vicario - bramkarza z Empoli, który zastąpiłby Szczęsnego między słupkami.

Wojciech Szczęsny odejdzie z Juventusu?

Bohaterem reprezentacji Polski na MŚ w Katarze interesuje się kilka angielskich klubów. Według informacji włoskiej prasy 32-latek znalazł się na celowniku m.in. Tottenhamu Hotspur i Newcastle United. Mimo wszystko zdaniem mediów z Półwyspu Apenińskiego polskiego gracza przekonałaby tylko jedna rzecz w postaci transferu do... PSG. Wówczas Szczęsny zostałby bohaterem głośnej wymiany, gdzie Gianluigi Donnarumma trafiłby na Allianz Stadium.

Już od pewnego czasu klub z Turynu podkreślał, że widziałby w swoich szeregach 24-letniego Włocha. Transfer byłby możliwy już latem tego roku.

W tym sezonie Wojciech Szczęsny 15-krotnie zachował czyste konto w łącznie 27 meczach. W sumie kapitulował 26 razy.

RadioZET.pl