Obserwuj w Google News

Wojciech Szczęsny dogadał się z Juventusem. "Akt miłości"

1 min. czytania
08.09.2023 12:15
Zareaguj Reakcja

Jak poinformował włoski dziennik "Tuttosport", Wojciech Szczęsny ma podpisać nową umowę z Juventusem. Co ciekawe, polski bramkarz zgodził się na obniżkę pensji, co zostało nazwane przez Włochów "aktem miłości".

Wojciech Szczęsny
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER

Przyszłość Wojciecha Szczęsnego w Juventusie stała niedawno pod znakiem zapytania. Przypomnijmy, że "Stara Dama" została ukarana wykluczeniem z europejskich pucharów za oszusta finansowe, co było sporym ciosem dla kibiców i zarządu. We Włoszech spekulowano nawet o sprzedaży Polaka, by odchudzić listę płac.

Wydaje się jednak, że sytuacja w klubie się wyjaśniła, a Szczęsny ma podpisać nową umowę. Włoskie media ujawniły nawet, na jakich warunkach.

Tyle będzie zarabiać teraz Szczęsny

Dziennik "Tuttosport" przekazał, że polski bramkarz ma przedłużyć kontrakt do 2026 roku. Co więcej, 33-latek zgodził się obniżyć swoją pensję o 2 miliony euro. Teraz będzie zarabiać 5, a nie jak wcześniej 7 mln euro. Artykuł o przedłużeniu umowy przez Szczęsnego znalazł się na pierwszej stronie, a Włosi opatrzyli go krótkim zwrotem "Szczęsny - akt miłości", co miał oczywiście sugerować jego przywiązanie do klubu.

Dziennikarze ujawnili również, że Polak miał oferty z Arabii Saudyjskiej, czy klubu z Premier League, jednak zdecydował się zostać w Turynie. Jak sam przyznał ostatnio w mediach "na brak pieniędzy nie narzeka".