Wiadomo, co dalej z Paulem Pogbą. Juventus zajął stanowisko

06.02.2023 22:23

Powiedzieć, że powrót Paula Pogby do Juventusu nie układa się po myśli obu stron, to jak nie powiedzieć nic. Mijają bowiem miesiące, a Francuz wciąż nie pojawił się na boisku. W poniedziałek "Stara Dama" odniosła się do plotek o możliwym rozwiązaniu kontraktu z pomocnikiem.

Paul Pogba
fot. imago/AFLOSPORT/EAST NEWS

"Juventus zaprzecza doniesieniom i plotkom o zamiarze rozwiązania kontraktu z Paulem Pogbą. Na tym etapie klub nawet nie rozważa nawet takiej możliwości, ponieważ czeka na piłkarza. Pogba wciąż ma zero minut spędzonych na boisku, od kiedy dołączył do zespołu w lipcu. Powodem jest kontuzja" - napisał na Twitterze słynny włoski dziennikarz Fabrizio Romano.

Przypomnijmy, że Pogba był bardzo ważnym piłkarzem "Starej Damy" w latach 2012-2016. Wówczas pomógł klubowi z Turynu w zdobyciu siedmiu trofeów - czterech mistrzostw, dwóch Pucharów i jednego Superpucharu Włoch. Ponadto z pomocnikiem w szeregach "Juve" awansowało w 2015 roku do finału Ligi Mistrzów.

Juventus zajął stanowisko ws. Pogby

W 2022 roku francuski pomocnik ponownie dołączył do klubu z Turynu, tyle że mijają miesiące, a pomocnik wciąż nie pojawił się na boisku w koszulce nowego zespołu z powodu kontuzji. Z tego powodu nie wystąpił chociażby na mistrzostwach świata 2022 w Katarze. Raz pojawił się na ławce rezerwowych "Bianconerich", ale szybko doznał kolejnego urazu.

29-letni piłkarz miał pomóc Juventusowi w powrocie na szczyt włoskiego futbolu, ale sytuacja ta mocno się skomplikowała i nie chodzi tu jedynie o uraz zawodnika. "Bianconeri" zostali bowiem ukarani 15 ujemnymi punktami w Serie A z powodu niezgodności finansowych, ale także odpadli z Ligi Mistrzów. Na wiosnę turyńczycy zagrają jednak w Lidze Europy i być może właśnie tam Pogba pomoże im w sięgnięciu po europejski puchar.

loader

RadioZET.pl/Fabrizio Romano