,

Opłakana sytuacja Juventusu. Ta decyzja przesądzi o losach Polaków?

25.01.2023 20:01

Sytuacja Juventusu robi się coraz bardziej nieciekawa. Nad klubem unosi się widmo 15 minusowych punktów. Jak się jednak okazuje, kara może być znaczniej bardziej bolesna. O szczegółach poinformowali dziennikarze "la Repubblica".

Dramatyczna sytuacja Juventusu
fot. Federico Tardito/Xinhua News/East News

W obecnym sezonie Serie A Napoli odskoczyło reszcie stawki i pewnie zmierza po pierwsze scudetto od 33 lat. Za plecami neapolitańczyków toczy się batalia o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów. Klubem, który miał względnie zapewniony start w tych rozgrywkach był Juventus. Sytuacja jednak zrobiła się nieciekawa, po tym, jak wykryto szereg nieprawidłowości finansowych. Klub został ukarany odjęciem 15 punktów w ligowej tabeli.

Czarne chmury nad Juventusem

Jak się jednak okazuje, sytuacja klubu, w którym grają Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik może być jeszcze gorsza. Juventus mógł wrócić do Champions League poprzez wygranie Ligi Europy, jednak ta droga już wkrótce może być nieaktualna.

Zobacz także: Czarujące zdjęcie Szczęsnych. Syn Wojtka niczym tata

Portal "La Repubblica" ustalili, że Juventus może zostać wykluczony na co najmniej rok z rozgrywek UEFA. Komitet wykonawczy europejskiej federacji wkrótce rozpatrzy sprawę bianconerich. Decyzja zapadnie dopiero po zakończeniu postępowaniu we Włoszech.

Nie tylko Juventus

Tamtejsza prokuratura dość mocno wzięła się za włoskie kluby. Oprócz Juventusu prześwietlane są także finanse Napoli, a konkretniej transferu Victora Osimhena. Niewykluczone, że wkrótce pod lupą znajdą się kolejne drużyny z Półwyspu Apenińskiego.

loader

RadioZET.pl/La Repubblica