Obserwuj w Google News

Tajemnicze zniknięcie piłkarza Milanu. Klub nie może się z nim skontaktować

2 min. czytania
19.10.2023 11:46
Zareaguj Reakcja

Jak poinformował szwedzki dziennik "Aftonbladet", klub Norrkoeping nie może skontaktować się ze swoim - wypożyczonym z AC Milan - zawodnikiem, Emilem Robackiem. Piłkarz, który był okrzyknięty "nowym Zlatanem Ibrahimovicem", nie pojawił się na treningach zespołu od dwóch tygodni.

Emil Roback
fot. Shutterstock

Jak poinformował dziennik Aftonbladet, Norrkopeing nie może skontaktować się z Emilem Robackiem, nawet pomimo ciągłych telefonów dyrektora sportowego Tony'ego Martinssona. Według Szwedów piłkarz zniknął bez śladów około dwa tygodnie temu.

20-letni Roback trafił do IFK Norrkoeping na wypożyczenie z AC Milan. Jego dotychczasowy pobyt w szwedzkiej Allsvenskan nie był jednak zbyt udany, gdyż zaliczył jedynie trzy krótkie występy.

Redakcja poleca

Wypożyczony z Milanu Emil Roback zaginął

Teraz napastnik nie trenuje już nawet ze swoim nowym kubem i nikt z drużyny nie wie, gdzie on jest. - Chcę po prostu wiedzieć, że wszystko z nim w porządku. Niepokojące jest to, że nie możemy go złapać, ale nie wiem, co jeszcze możemy zrobić. Wielokrotnie do niego dzwoniłem, ale trudno się z nim skontaktować – powiedział Martinsson, cytowany przez "Aftonbladet".

- Chciałbym, żeby do nas przyszedł. Wtedy znajdziemy plan, który będzie odpowiedni dla każdego. Nie straciłem nadziei, że wróci, ale trudno cokolwiek powiedzieć, skoro nie widzieliśmy go od 14 dni - dodał.

Roback narzekał w sierpniu, że za mało gra

W sierpniu Roback udzielił wywiadu miejscowej gazecie, w którym sam przyznał, że jego dotychczasowy pobyt w Norrkoeping nie rozwija się tak, jakby tego chciał. - To wypożyczenie nie poszło zgodnie z planem, jeśli mogę tak powiedzieć. Staram się więc to brać takim, jakie jest. Wszystko zależy od trenera, ale ja cały czas staram się dawać z siebie wszystko – stwierdził w rozmowie z Norrkoepings Tidingar.

Emil Roback przeszedł do AC Milan w sierpniu 2020 roku z rodzimego Hammarby za kwotę 1,5 mln euro. Jesienią tego samego roku gromko chwalił go jego rodak - sam Zlatan Ibrahimovic, który mianował go nawet swoim potencjalnym następcą. Na tym etapie jednak prognozy na przyszłość 20-latka nie są aż tak pozytywne. Kontrakt Szweda z Milanem wygasa w czerwcu 2025 roku.

Nie przegap