Obserwuj w Google News

Oficjalnie: Szymon Żurkowski zmienił klub. Zagra w drużynie z trzema Polakami

2 min. czytania
12.01.2023 17:32
Zareaguj Reakcja

Szymon Żurkowski został nowym zawodnikiem Spezii Calcio. Drużyna z Serie A wypożyczyła Polaka na najbliższe pół roku.

Oficjalnie: Szymon Żurkowski zmienił klub. Zagra w drużynie z trzema Polakami
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Szymon Żurkowski będzie czwartym zawodnikiem z Polski grającym w Spezii. Pomocnik zastanie w klubie Arkadiusza Recę, Jakuba Kiwiora i Bartłomieja Drągowskiego, z którym grał już wcześniej w Fiorentinie. Niebawem do włoskiej drużyny może przenieść się także Przemysław Wiśniewski, który obecnie jest zawodnikiem Venezii.

Żurkowski odchodzi z Fiorentiny po sześciu miesiącach bez gry. Polak wystąpił tylko w 2 spotkaniach Serie A, a oprócz tego zaliczył dwa epizody w Lidze Konferencji. Doszło do tego, że Żurkowski zgromadził więcej minut w reprezentacji (ponad 300) niż w klubie (78 min.). Zmiana drużyny była więc koniecznością.

Spezia poinformowała, że w umowie wypożyczenia polskiego pomocnika został zawarty obowiązek wykupu. Polak był dwukrotnie wypożyczany z Fiorentiny – na początku ubiegłego roku trafił do Empoli, z którego odszedł w czerwcu 2022 r., a teraz, po sześciu miesiącach spędzonych we Florencji trafił do Spezii.

Redakcja poleca

Czterech Polaków w Spezii. Klub chce sprowadzić jeszcze polskiego obrońcę

Jak wspomnieliśmy wcześniej, niebawem do Spezii może trafić kolejny zawodnik z Polski - Przemysław Wiśniewski. "Kluby osiągnęły porozumienie. W grze jest jeszcze Montpellier i Werder Brema, ale pozostanie w Serie A najbliżej" - poinformował w środę Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. W tym samym czasie podobne informacje podawali włoscy dziennikarze, w tym m.in. Nicola Schira.

Spezia jest obecnie na 17. miejscu w tabeli Serie A. Od strefy spadkowej, w której najwyżej znajduje się Hellas Verona (9 pkt.), dzieli ją 6 "oczek". 

RadioZET.pl/PAB