,

"Syn Hitlera" i faszystowskie gesty na trybunach. Brutalne kary dla "kibiców"

23.03.2023 12:15

Jak poinformowały klubowe media SS Lazio, trzech pseudokibiców "Biancocelestich" zostało ukaranych dożywotnim zakazem stadionowym za propagowanie faszyzmu podczas niedzielnego meczu 27. kolejki Serie A przeciwko Romie. Jeden z ukaranych miał na sobie koszulkę z napisem "syn Hitlera".

"Syn Hitlera" i faszystowskie gesty na trybunach. Brutalne kary dla "kibiców"
fot. Screen

Trzej kibice SS Lazio otrzymali dożywotni zakaz stadionowy za propagowanie faszyzmu podczas niedzielnego meczu derbowego z Romą we włoskiej Serie A.

Jeden z ukaranych miał koszulkę z napisem "Hitlerson" (syn Hitlera) i numerem 88, który jest uważany za odniesienie do nazistowskiego pozdrowienia "Heil Hitler" (poprzez numery liter w alfabecie). Dwaj pozostali unieśli ręce w faszystowskim geście.

Trzech pseudokibiców Lazio ukaranych

Według klubu Lazio, który w przeszłości wielokrotnie borykał się z rasistowskim i antysemickim zachowaniem swoich kibiców, identyfikacja winnych była możliwa dzięki monitoringowi i współpracy z policją.

Lazio wygrało niedzielny mecz 1:0 i po 27 kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli, ze stratą 19 pkt do prowadzącego Napoli. Roma jest piąta - 24 pkt straty do lidera.

loader

RadioZET.pl/PAP