Spezia sprowadziła kolejnego Polaka. Przemysław Wiśniewski zagra w Serie A

26.01.2023 16:41

Przemysław Wiśniewski został nowym zawodnikiem Spezii. Klub z Serie A sprowadził polskiego obrońcę po tym, jak Arsenal wykupił Jakuba Kiwiora. Wiśniewski związał się ze Spezią kontraktem, który wygaśnie w czerwcu 2027 roku.

Spezia sprowadziła kolejnego Polaka. Przemysław Wiśniewski zagra w Serie A
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Przemysław Wiśniewski przeniósł się z Venezii do Spezii za ok. 5 milionów euro. Polak błyskawicznie zapracował na ten transfer: trafił do drugoligowego klubu z "miasta na wodzie" pod koniec maja zeszłego roku, a po siedmiu miesiącach przeniósł się w Serie A.

Spezia przywitała Wiśniewskiego na swojej oficjalnej stronie internetowej. „Jego przejście do Venezii, gdzie od razu stał się filarem obrony, przyciągnęło uwagę wielu klubów. Wiśniewski jest zawodnikiem, który łączy imponującą fizyczność (196 cm wzrostu) z doskonałym odczytywaniem sytuacji i efektywnym wyprowadzeniem piłki” – napisano o Polaku.

Wiśniewski jest czwartym polskim zawodnikiem w 17. drużynie ligi włoskiej. W Spezii ważne funkcje pełni Bartłomiej Drągowski, a także Arkadiusz Reca, a niedawno dołączył do nich także Szymon Żurkowski.

Polski obrońca zaczął karierę w KS Stadionie Śląskim Chorzów. Pierwszym seniorskim klubem Wiśniewskiego był Górnik Zabrze, z którego przeszedł do Venezii. 

loader

RadioZET.pl/PAB