Klub Polaków ma nowego trenera. Misja: utrzymanie w Serie A

23.02.2023 13:46

Leonardo Semplici został trenerem Spezii, zajmującej obecnie 17. miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy. Piłkarzami tego zespołu są bramkarz Bartłomiej Drągowski oraz Arkadiusz Reca, Przemysław Wiśniewski i Szymon Żurkowski.

Spezia, klub Polaków, ma nowego trenera. Misja: utrzymanie w Serie A
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Semplici w Spezii zastąpił Lucę Gottiego, zwolnionego ze stanowiska w poprzednim tygodniu. 55-letni trener z Włoch pozostawał bez klubu od czasu odejścia z Cagliari we wrześniu 2021 roku. 

Umowa nowego szkoleniowca ma obowiązywać do końca obecnego sezonu, z automatycznym przedłużeniem do 30 czerwca 2025 roku w przypadku utrzymania drużyny w najwyższej klasie.

W ostatniej kolejce drużyna z Ligurii przegrała u siebie z Juventusem Turyn 0:2. W pierwszej połowie kontuzji doznał Drągowski i musiał zostać zmieniony. Całe spotkanie rozegrał Reca, w rezerwie pozostał Wiśniewski, a poza kadrą był kontuzjowany Żurkowski. Jakub Kiwior, były zawodnik Spezii, niedawno sprzedany do Arsenalu, pozostaje rezerwowym Kanonierów.

Spezia, która z pięciu ostatnich meczów Serie A cztery przegrała i jeden zremisowała, jest w tabeli siedemnasta - 19 pkt, tuż nad strefą spadkową.

loader

RadioZET.pl/PAP