Skandaliczne zachowanie kiboli, zaatakowali dziecko. "Doznało poważnych obrażeń"

04.03.2023 21:00

Do skandalicznego zachowania kibiców doszło podczas meczu Napoli - Lazio. Kibice gości, mimo że wygrali to spotkanie 1:0, zachowywali się na trybunach karygodnie i co chwila odpalali petardy czy race. Skończyło się tak, że jedno z obecnych na trybunach dzieci doznało poważnych obrażeń.

Kibice Lazio
fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Do skandalicznej sytuacji z udziałem kibiców Lazio doszło podczas piątkowego meczu z Napoli w 25. kolejce Serie A. Goście z Rzymu wygrali to spotkanie 1:0 po cudownym golu z dystansu Matiasa Vecino. Urugwajczyk trafił do siatki w 67. minucie.

Tą bramką Vecino ustalił wynik spotkania. I chociaż była ona niezwykłej urody, to nie o niej w mediach mówiono po meczu najgłośniej. Wszystko za sprawą kiboli Lazio, którzy co chwila odpalali petardy, race oraz rzucali różnymi przedmiotami w sektory gospodarzy.

Skandaliczne zachowanie kiboli Lazio

Niestety jeden z odpalonych przez kiboli fajerwerków trafił w małe dziecko kibicujące Napoli. Doznało ono poważnych obrażeń rąk i błyskawicznie zostało przewiezione do szpitala San Paolo. 

Jak poinformowała "Questura di Napoli", policja aresztowała już trzech podejrzanych, spośród których jeden był w przeszłości karany. Co więcej, aż 18 kibiców Lazio zostało ukaranych grzywną za posiadanie narkotyków, a ośmiu za posiadanie nielegalnych ładunków pirotechnicznych, ataki na stewardów i niszczenie klubowych autokarów.

Dzięki zwycięstwu z Napoli Lazio awansowało na drugie miejsce w tabeli Serie A. Do prowadzących "Azzurri" rzymianie tracą jednak wciąż aż 17 punktów.

RadioZET.pl/"Questura di Napoli"