Obserwuj w Google News

Sensacyjne doniesienia. Media: Szczęsny poprosił o odejście z Juventusu

1 min. czytania
21.01.2023 18:30
Zareaguj Reakcja

Sensacyjne wieści dochodzą do nas w sobotę z Włoch. Jak poinformowała gazeta "Libero", bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny poprosił Juventus o odejście z klubu. To pokłosie kary odjęcia "Starej Damie" 15 punktów w ligowej tabeli za nieprawidłowości w działaniach zarządu.

Wojciech Szczęsny
fot. Rex Features/East News

WIele wskazuje na to, że po otrzymaniu w piątek wieczorem kary odjęcia 15 punktów w tabeli Serie A Juventus nie tylko nie wróci na mistrzowski tron, ale dodatkowo będzie miał ogromne problemy, by zakwalifikować się w przyszłym sezonie do jakichkolwiek europejskich rozgrywek.

Odjęcie "Starej Damie" punktów to kara za nieprawidłowości finansowe w działaniach zarządu klubu przy przeprowadzaniu niektórych transferów. Spowodowało ono, że "Juve" w ciągu krótkiej chwili pożegnało się z ligową czołówką i spadło na dopiero 10. miejsce w tabeli.

Redakcja poleca

Media: Szczęsny poprosił o odejście z Juventusu

Taka sytuacja może nieść za sobą poważne konsekwencje. Jak poinformowała w sobotę włoska gazeta "Libero", po ogłoszeniu odjęcia punktów kilku zawodników Juventusu poprosiło o odejście z zespołu. W tym gronie miał znaleźć się Wojciech Szczęsny, czego raczej nikt się nie spodziewał.

Wydawało się bowiem, że polski bramkarz zakorzenił się w stolicy Piemontu i raczej nie chciałby przechodzić do nowej drużyny. A jednak według wspomnianego wyżej źródła 32-latek ma chcieć opuścić Turyn i nie jest jedyny.

Wśród innych graczy, którzy rzekomo szukają nowego klubu są Amerykanin Weston McKennie i Francuz Adrien Rabiot. Według gazety fakt odejścia z zespołu tego drugiego jest już przesądzony.

RadioZET.pl/Libero