,

Prokuratura nie chce odpuścić Juventusowi. To będzie gwóźdź do trumny?

30.03.2023 21:15

Prokurator Giuseppe Chine nie ma zamiaru odpuścić Juvetusowi. Jak donosi dziennik "Corriere dello Sport", Włoch będzie domagał się odjęcia Starej Damie nawet 40 punktów na starcie następnego sezonu.

Juventus
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Juventus został ukarany w tym sezonie odjęciem 15 punktów w tabeli Serie A. Jest to pokłosie naginania przez Starą Damę zasad finansowego Fair Play. Przypomnijmy, że szefowie Juve sztucznie zawyżali wartości piłkarzy, a także ukrywali wypłatę części wynagrodzeń.

Prokurator chce ogromnej kary dla Juventusu

Aktualnie Juventus jest na siódmym miejscu w tabeli i traci siedem punktów do czwartego Milanu. Szans na mistrzostwo Włoch już nie ma, jednak wciąż toczy się walka o miejsce premiowane grą w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Zobacz także: Jose Mourinho dotkliwie ukarany. "Wtargnął do szatni sędziowskiej"

Jak jednak donosi dziennik "Corriere dello Sport", Juventus w przyszłym sezonie może bić się... o utrzymanie. Prokurator Giuseppe Chine chce jeszcze mocniejszego ukarania klubu z Turynu w następnym sezonie ligowym. Domaga się odjęcia Juve nawet 40 punktów na starcie rozgrywek.

Klubowi grozi spadek z Serie A?

Jeśli kara weszłaby w życie, Juventus od razu stałyby się kandydatem do spadku. Utrzymanie byłoby możliwe tylko w przypadku notowania dobrych wyników, co nie jest takie oczywiste. Bianconeri już teraz ponoszą mocne straty wizerunkowe, które utrudniają utrzymanie silnej kadry.

Decyzja w sprawie Juventusu może nie zapaść jeszcze przez jakiś czas. Zdaniem włoskich mediów wyrok może zapaść nawet w 2024 roku.

loader

RadioZET.pl