Obserwuj w Google News

Piotr Zieliński przerwał milczenie. Przemówił ws. swojej przyszłości

2 min. czytania
29.03.2023 09:27
Zareaguj Reakcja

Pomocnik reprezentacji Polski i SSC Napoli, Piotr Zieliński, złożył we wtorek jasną deklarację dotyczącą swojej przyszłości we włoskim klubie. - Jest mi dobrze w Neapolu. Czuję się tu jak w domu. Chcę kontynuować pracę z zespołem - wyjawił 28-letni piłkarz.

Piotr Zieliński
fot. Rex Features/East News

Kontrakt Piotra Zielińskiego z SSC Napoli wygasa w lipcu 2024 roku. Nic więc dziwnego, że zarówno włoskie, jak i polskie media rozpisują się na temat przyszłości pomocnika. - Napoli często potrafiło przespać dobry moment na sprzedaż piłkarzy. Dries Mertens, Jose Callejon czy Lorenzo Insigne opuścili Neapol jako wolni gracze. W lipcu 2024 roku wygasają kontrakty Piotra Zielińskiego i Hirvinga Lozano. Gdy umowy się skończą, to Polak będzie miał 30 lat, a Meksykanin 29, dlatego Napoli już musi zdecydować o odnowieniu kontraktu, póki gracze mają jeszcze spory kapitał piłkarsko-handlowy. Nie można ryzykować ich utraty za damo - pisało nie tak dawno "Corriere dello Sport".

Media spekulowały dotychczas na temat potencjalnego odejścia reprezentanta Polski latem, aniżeli przedłużenia przez niego kontraktu z "Azzurri". Głównie ze względu na jego wysokie zarobki w klubie. Ale we wtorek piłkarz przemówił osobiście i rozwiał wszelkie wątpliwości na ten temat.

Redakcja poleca

Piotr Zieliński przerwał milczenie ws. swojej przyszłości

- Jest mi dobrze w Neapolu. Odkąd tu przyjechałem, czuję się jak w domu. Chcę kontynuować pracę z zespołem. Zostało mi jeszcze półtora roku kontraktu, nie ma więc pośpiechu - powiedział Zieliński przed kamerami "Sport Mediaset".

Trudno się zresztą Polakowi dziwić. 28-letni zawodnik lideruje wraz z neapolitańczykami w tabeli Serie A, a w Lidze Mistrzów awansował do ćwierćfinału, gdzie w starciu z Milanem będzie faworytem.

- Mamy jasne cele. Chcemy je osiągnąć, wygrywając jak najwięcej meczów. Słowo "scudetto" nigdy nas nie przerażało, bo zawsze mieliśmy mocną drużynę i dokonujemy niesamowitych rzeczy. Ale sezon jest długi i jest jeszcze wiele punktów do zdobycia. Liga Mistrzów? Napoli nie boi się Milanu, bo jesteśmy silną, dojrzałą drużyną i dokonamy wielkich rzeczy - dodał popularny "Zielu".

RadioZET.pl/Corriere dello Sport, Sport Mediaset