Obserwuj w Google News

Szokujące wieści z Włoch. Gwiazdor przyłapany na dopingu

1 min. czytania
11.09.2023 18:28
Zareaguj Reakcja

Klubowy kolega Wojciecha Szczęsnego, Paul Pogba został przyłapany na dopingu. Jak podają włoskie media, do całej sytuacji doszło po pierwszym ligowym meczu przeciwko Udinese.

Paul Pogba
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER

Paul Pogba ledwie rok temu zaliczył powrót do Juventusu. Francuski pomocnik zasilił szeregi "Starej Damy", przenosząc się z Manchesteru United. Niestety poprzedni sezon w jego wykonaniu był bardzo rozczarowujący - kontuzja wykluczyła go na praktycznie całe rozgrywki.

Pogba złapany na dopingu

Wydawało się, że po powrocie z rehabilitacji Pogba będzie kluczowym piłkarzem w układance Massimiliano Allegriego w nowym sezonie Serie A. Niewykluczone jednak, że Francuza znów nie zobaczymy przez dłuższy czas na boisku. Wszystko przez oblany test antydopingowy.

Włoskie media, powołując się na informacje agencji prasowej ANSA, poinformowały, że w organizmie pomocnika wykryto "podwyższony poziom testosteronu". Test przeprowadzona po meczu z Udinese, w którym 30-latek nie zaliczył ani minuty na murawie.

Na dniach ma dojść do zbadania próbki B, chociaż wydaje się małoprawdopodobne, że wskaże ona inny rezultat. Dziennik "La Gazzetta Dello Sport" poinformował, że zawodnik może zostać zawieszony nawet na cztery lata.