,

Oficjalnie: Kiwior piłkarzem lidera Premier League. "Obserwowaliśmy go od dawna"

23.01.2023 20:28

Jakub Kiwior został nowym zawodnikiem Arsenalu. Lider Premier League w mediach społecznościowych ogłosił transfer Polaka.

Oficjalnie: Kiwior piłkarzem lidera Premier League. "Obserwowaliśmy go od dawna"
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Jakub Kiwior trafi do Arsenalu po niespełna dwóch latach spędzonych w Serie A. Obrońca Spezii od dłuższego czasu wzbudzał zainteresowanie największych klubów z Włoch, ale najbardziej konkretny był lider Premier League.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że sprowadzamy Jakuba Kiwiora, młodego, utalentowanego zawodnika, którego obserwowaliśmy od jakiegoś czasu. Czekamy na to, aż będziemy mogli z nim współpracować i rozwijać go w naszym składzie. Witamy Jakuba w Arsenalu – powiedział Edu, dyrektor sportowy Arsenalu, w oficjalnym oświadczeniu.

Polaka pochwalił też trener lidera Premier League Mikel Arteta. - Świetnie, że Jakub do nas dołącza. To młody, uniwersalny obrońca, który pokazał swój wielki potencjał i umiejętności w Spezii i w reprezentacji Polski. Jakub da nam siłę i jakość w obronie. Witamy go, jego rodzinę i cieszymy się z możliwości wspólnej pracy.

Jakub Kiwior piłkarzem Arsenalu FC 

Kiwior rozegrał w Spezii 43 mecze. Obrońca po raz ostatni zagrał w tym klubie w spotkaniu z Atalantą (porażka 5:2).  Kiwior ma też na koncie 9 występów w seniorskiej reprezentacji Polski, w tym 4 na mistrzostwach świata w Katarze.

Umowa Jakuba Kiwiora w Arsenalu będzie obowiązywała przez 5 lat. Lider Premier League zapłacił za polskiego obrońcę ok. 25 milionów euro.

loader

RadioZET.pl/PAB