Obserwuj w Google News

Afera wokół Nicoli Zalewskiego. Jest reakcja reprezentanta Polski

1 min. czytania
13.10.2023 18:04
Zareaguj Reakcja

Nicola Zalewski przerwał milczenie w sprawie afery, która wybuchła we Włoszech. Jak podaje portal "meczyki.pl", reprezentant Polski zaprzecza, jakoby miał nielegalnie obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich.

Nicola Zalewski
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER

Zdaniem włoskich mediów Nicola Zalewski jest zamieszany w ogromną aferę, która wybuchła w ostatnich dniach we Włoszech. Reprezentant Polski miał brać udział w obstawianiu meczów piłkarskich u bukmacherów, co jest zabronione wśród profesjonalnych graczy.

Zalewski przerywa milczenie ws. afery we Włoszech

Przypomnijmy, że sprawa jest poważna. Według włoskich dziennikarzy w aferę zamieszanych jest około 30 piłkarzy, którzy występowali lub występują w Serie A. O kogo dokładnie chodzi? Ujawniono, że w aferze bukmacherskiej mieli wziąć udział m.in. Sandro Tonali (Newcastle), Nicolo Zaniolo (Aston Villa), czy Nicolo Fagioli (Juventus FC). Temu ostatniemu może grozić nawet trzyletnia dyskwalifikacja.

Zalewski postanowił błyskawicznie zareagować w sprawie afery, a jego stanowisko przekazał portal "meczyki.pl". "Reprezentant Polski stanowczo zaprzecza, jakoby miał brać udział w nielegalnym obstawianiu meczów. Zalewski takie stanowisko przedstawił swoim agentom" - czytamy.

Aktualnie Nicola Zalewski przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-21. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik AS Roma dokończy planowo zgrupowanie i dopiero potem przyjedzie do Rzymu wyjaśniać sprawę.

Nie przegap