Obserwuj w Google News

Milik z golem z rzutu karnego. Perfekcja, kompletnie zmylił rywala

1 min. czytania
28.07.2023 11:04
Zareaguj Reakcja

Arkadiusz Milik nie zmarnował jedenastki w konkursie rzutów karnych w towarzyskim meczu Juventus Turyn - AC Milan, w którym lepsi byli piłkarze Starej Damy. Bez wątpienia kibice nie zapomną tego spotkania także za sprawą jednego z rywali, który w dość kuriozalny sposób zabrał się za swoją jedenastkę.

karny Milika
fot. Match Day/Twitter screen

Do przerwy prowadzili gracze AC Milan 2:1. Juventus wyrównał w 48 minucie. Jedenaście minut później na murawie pojawił się Arkadiusz Milik, ale wynik do końcowego gwizdka nie uległ zmianie. W związku z tym sędzia zarządził rzuty karne. Serię jedenastek zaczął Luka Romero, którego strzał wyglądał komicznie. Wszystko ze względu na to, że zawodnik Milanu poślizgnął się przy oddawaniu uderzenia.

Do rzutu karnego podszedł także Milik, który przed swoją próbą wykonał delikatny podskok. Na szczęście 29-latek trafił do siatki i nie powtórzył dziwnego uderzenia podczas kwietniowego meczu z Bologną.

Milik wykorzystał rzut karny z Milanem [WIDEO]

Ostatecznie w konkursie jedenastek górą był Juventus, który zwyciężył 4:3.

Obaj trenerzy Massimiliano Allegri i Stefano Pioli w spotkaniu wymienili praktycznie całe składy. Zespół z Turynu na zakończenie amerykańskiego tournee ma jeszcze zaplanowany na 3 sierpnia w Orlando mecz z Realem Madryt. Milan dzień wcześniej w Las Vegas zagra z Barceloną.

RadioZET.pl