Obserwuj w Google News

Milik odejdzie z Juventusu? Światowe marki chcą reprezentanta Polski

2 min. czytania
01.06.2023 08:04
Zareaguj Reakcja

Arkadiusz Milik po sezonie wróci z wypożyczenia z Juventusu do Olympique Marsylia. Wiele wskazuje na to, że w powodu problemów finansowych "Stara Dama" nie zdecyduje się wykupić reprezentanta Polski. Sytuację napastnika obserwują trzy kluby, dwa z nich zagrają w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Arkadiusz Milik
fot. Jonathan Moscrop/Associated Press/East News

Kończący się sezon Serie A to dla fanów Juventusu prawdziwa sinusoida. Przypomnijmy, że w trakcie sezonu "Starej Damie" odjęto ligowe punkty, za nieprawidłowości finansowe. Później cofnięto jednak tę decyzję, by na trzy kolejki przed końcem do niej powrócić. Na ten moment "Bianconeri" mają 59. punktów i pewne jest, że nie zobaczymy ich w Lidze Mistrzów.

Redakcja poleca

To koniec Milika w Juventusie?

Z tego też powodu w kadrze Juventusu mają być czystki. Ofiarą tego może stać się Arkadiusz Milik, który przebywa na wypożyczeniu z Olympique Marsylia. Polak regularnie występował w barwach "Juve", mimo że początkowo był sprowadzany w roli zmiennika dla Dusana Valhovicia. Włoski klub będzie miał możliwość wykupienia napastnika za 7-8 milionów euro, jednak "Corriere dello Sport" twierdzi, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny.

Zdaniem włoskiego dziennika Milik znalazł się na celowniku Lazio. Rzymianie muszą dokonać transferów, bo będą grać w Lidze Mistrzów, a wzmocnienie ataku, w którym jest tylko Ciro Immobile, wydaje się sensownym ruchem. Polak miałby być zmiennikiem Immobile lub utworzyć z Włochem ofensywny duet.

Kolejka chętnych po Polaka

Reprezentant Polski znalazł się także w kręgu zainteresowań dwóch angielskich klubów. Pierwszym z nich jest Burnley, które dopiero co awansował do Premier League. W drugim przypadku mowa natomiast o Newcastle United. "Sroki" wywalczyły sobie grę w Lidze Mistrzów, po wielu latach nieobecności.

Arkadiusz Milik rozegrał w tym sezonie dla Juventusu 38 meczów, w których strzelił dziewięć goli i zanotował jedną asystę.

RadioZET.pl