,

Juventus straci mnóstwo punktów. Koszmarne wieści dla Starej Damy

20.01.2023 23:04

Juventus Turyn straci 15 punktów w tym sezonie Serie A - orzekł włoski sąd. Powodem kary dla Starej Damy są nieprawidłowości w transakcjach transferowych - przekazała w piątek Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC).

Juventus Turyn
fot. IMAGO/Imago Sport and News/East News

Juventus Turyn po 18 kolejkach sezonu w Serie A zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, tracąc 10 punktów do prowadzącego Napoli. Odjęcie punktów zepchnie klub do środka klasyfikacji, co może pozbawić go szans na grę w europejskich pucharach.

Orzeczenie jest surowsze niż dziewięciopunktowa kara, o którą w piątek wnioskował prokurator. Dochodzenie dotyczyło nieprawidłowości w transakcjach transferowych zawieranych przez Juventus, a także kilka innych drużyn.

Juventus Turyn z odjętymi punktami w Serie A

Sąd piłkarski orzekł również, że były prezes Bianconerich Andrea Agnelli otrzymał zakaz pełnienia funkcji we włoskiej piłce nożnej przez 24 miesiące. Na 30 miesięcy zawieszono także byłego dyrektora sportowego turyńskiego klubu Fabio Paraticiego, obecnie dyrektora zarządzającego w zespole Premier League Tottenhamie Hotspur.

loader

Włodarze Juventusu zaprzeczyli oskarżeniom i podkreślili, że ich księgowość jest zgodna ze standardami branżowymi. Jednocześnie opublikowano oświadczenie, w którym klub przyznał, że odwoła się do nałożonych sankcji.

"Spółka oczekuje na publikację uzasadnienia i od teraz ogłasza odwołanie do Kolegium Gwarancyjnego Sportu w zakresie Kodeksu Sprawiedliwości Sportowej" - czytamy w komunikacie.

W klubie z Turynu gra dwóch reprezentantów Polski - Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik.

RadioZET.pl/PAP