Juventus spadnie na dno tabeli?! Szokujące wieści z Włoch

02.02.2023 19:45

Szokujące wieści przekazał w czwartek wieczorem włoski dziennik "Corriere dello Sport". Według jego informacji Juventus może zostać ukarany odjęciem kolejnych punktów. Tym razem mowa nawet o większej liczbie "oczek"!

Wojciech Szczęsny
fot. Jonathan Moscrop/Press Association/East News

Informacja o ukaraniu Juventusu odjęciem 15 punktów spadła na zespół ze stolicy Piemontu jak grom z jasnego nieba. Decyzja zapadał w piątek 20 stycznia. Motywowano ją "nieprawidłowościami", jakie miały zajść podczas przeprowadzania transferów przez "Starą Damę". Szefowie klubu mieli zawyżać wartości przy sprzedaży zawodników, aby poprawić wartość swoich aktywów.

Jak przekazał w czwartek "Corriere dello Sport", to może wcale nie być koniec kłopotów "Juve". Zdaniem włoskiego dziennika prokurator zajmujący się tą sprawą jest gotowy, aby wystąpić o kolejną karę dla 36-krotnego mistrza Włoch. Miałaby ona dotyczyć rzekomych manipulacji zespołu przy podpisywaniu umów oraz relacji z agentami.

Juventus spadnie na dno tabeli?

Według włoskiego medium obecna kara miałaby wynosić kolejne 20 punktów. Gdyby Juventus rzeczywiście został ukarany, przy stanie na 2 lutego 2023 roku "Stara Dama" miałaby zaledwie trzy "oczka" w tabeli Serie A, a więc znajdowałaby się na jej dnie ze stratą dziesięciu punktów do pozycji gwarantującej utrzymanie we włoskiej ekstraklasie.

Po tym, jak ukarano "Juve" odjęciem piętnastu "oczek", drużyna Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika wylądowała na 13. miejscu w stawce i w zasadzie już teraz może zapomnieć o ukończeniu rozgrywek na miejscu gwarantującym grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

loader

RadioZET.pl/Corriere dello Sport