Obserwuj w Google News

Juventus poszedł na ugodę z federacją. O Lidze Mistrzów trzeba zapomnieć

1 min. czytania
30.05.2023 21:04
Zareaguj Reakcja

Juventus zawarł ugodę z włoską federacją piłkarską. "Stara Dama" zapłaci ponad 700 tysięcy euro grzywny i dostanie 10 ujemnych punktów w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi wynagrodzeń wypłacanych zawodnikom.

Danilo i Wojciech Szczęsny
fot. Jonathan Moscrop/Press Association/East News

Targany przez skandale finansowe Juventus chce się oczyścić przed końcem bieżącego sezonu Serie A i mieć jasność co do swojej przyszłości. Po zapłaceniu kary, która wyniesie dokładnie 718 tys. euro, "Bianconeri" otrzymają gwarancję, że w przyszłości nie zostaną im odjęte kolejne punkty.

Pozbawiony 10 "oczek" Juventus przed ostatnią kolejką ligi włoskiej zajmuje siódme miejsce, które gwarantuje grę w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy. W niedzielę klub Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika zagra na wyjeździe z Udinese i jeśli wygra, może awansować na szóstą lokatę, dającą prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy.

Redakcja poleca

Juventus zagrożony sankcjami UEFA

Nawet jeśli "Stara Dama" awansuje do europejskich pucharów, to może jednak zostać z nich wykluczona ze względu na sankcje nałożone przez europejską federację (UEFA), która prowadzi odrębne śledztwo.

RadioZET.pl/PAP