,

Polski talent może zmienić klub. Walczą o niego cztery potęgi

12.01.2023 12:15

Jakub Kiwior jeszcze tej zimy może zmienić klub. Jak informuje włoski "TuttoSport", reprezentantem Polski interesują się cztery europejskie potęgi. Niewykluczone, że opuści on Włochy.

Topowe kluby zainteresowane Jakubem Kiwiorem
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jakub Kiwior trafił do Spezii Calcio latem 2021 roku. Włoski klub zapłacił wówczas za obrońcę słowackiego MKS Żilina około 2.5 miliona euro. W niecałe dwa lata reprezentant Polski wyrósł na najlepszego stopera w drużynie i zasłużenie zbiera on dobre noty w Serie A. Niewykluczone, że Kiwiora zapracował już na transfer do topowego klubu w skali Europy.

Potęgi zainteresowane Kiwiorem

Włoski "TuttoSport" informuje, że Kiwiorem interesują się cztery topowe europejskie zespoły. Trzy z tych klubów to ścisła czołówka Serie A. Mowa o aktualnym liderze włoskiej ekstraklasy Napoli, AC MIlan oraz Juventusie. Do tego dochodzi także niemiecki RB Lipsk, który świetnie szkoli młody talenty. 

Zobacz także: Reprezentant Polski zmieni klub zimą? Oferta jest na stole

"Duże zainteresowanie 22-latkiem ze Spezii. Jakub Kiwior w miniony weekend był obserwowany przez wysłanników Juventusu, ale na jego tropie są też Milan, Napoli i RB Lipsk. Spezia nie przyjmie ofert mniejszych niż 12-15 milionów euro" - czytamy we włoskim dzienniku.

Włosi zdeterminowani ws. Kiwiora

Jakub Kiwior w Spezii gra w ustawieniu z trójką środkowych obrońców, chociaż w kadrze narodowej był testowany w ustawieniu na dwóch środkowych defensorów. Jego wszechstronność jest dużym atutem. Wydaje się, że w walce o 22-latka to kluby z Włoch są bardziej zdeterminowane, by pozyskać młodego stopera.

W reprezentacji Polski Kiwior rozegrał do tej pory dziewięć spotkań. Cztery z nich były na mistrzostwach świata w Katarze. Tam był podstawowym obrońcą i rozegrał w fazie grupowej wszystkie spotkania po 90. minut. Dopiero w meczu 1/8 z Francją został zmieniony w 87. minucie.

loader

RadioZET.pl/TuttoSport