Obserwuj w Google News

Szczęsny za późno przyjął szczepienie. Polak nie zagra w Superpucharze Włoch

2 min. czytania
11.01.2022 16:46
Zareaguj Reakcja

Wojciech Szczęsny jako ostatni z piłkarzy Juventusu przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, ale uczynił to na tyle późno, że nie będzie mógł zagrać w środowym spotkaniu Superpucharu Włoch z Interem Mediolan. Od 10 stycznia we Włoszech wymagany jest tzw. Super Green Pass.

Wojciech Szczęsny nie zagra w Superpucharze Włoch
fot. Alexey Filippov/SPUTNIK Russia/East News

Mecz Inter Mediolan - Juventus w Superpucharze Włoch odbędzie się na San Siro w środę 12 stycznia o godz. 21. Niestety na boisku zabraknie bohatera ostatniego ligowego spotkania z Romą Wojciecha Szczęsnego. Wszystko przez opieszałość bramkarza reprezentacji Polski w kwestii przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.

Od 10 stycznia we Włoszech obowiązuje tzw. Super Green Pass. To przepustka covidowa wystawiana osobom zaszczepionym lub ozdrowieńcom. Szczęsny dopiero niedawno, jako ostatni z graczy Juventusu, przyjął pierwszą dawkę. Preparat najpewniej nie zaczął jeszcze działać, przez co Massimiliano Allegri nie będzie mógł liczyć na Polaka w rywalizacji z mistrzem Italii.

Redakcja poleca

Inter - Juventus bez Szczęsnego. Dlaczego?

- Jutro w bramce zagra Perin. Szczęsny jest ostatnim piłkarzem, który się zaszczepił, wcześniej zrobili to wszyscy nasi zawodnicy. Może przyjechać na stadion (nie posiadając przepustki - przyp. red.) w ostatnim momencie, tuż przed rozpoczęciem meczu, i z tego powodu usiądzie na ławce. Musimy dostosować się do przepisów protokołu medycznego - powiedział opiekun "Starej Damy" na konferencji prasowej. Według medialnych informacji Szczęsny otrzyma Super Green Pass w czwartek.

W ekipie gości absencji będzie więcej. W starciu z Romą Federico Chiesa zerwał więzadła krzyżowe i do treningu powróci za 6-8 miesięcy. Aaron Ramsey uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty