Obserwuj w Google News

Rewolucyjna zmiana w piłce. Sprawdzą je jako pierwsi w Europie

Maciej Walasek
1 min. czytania
29.06.2022 12:11
Zareaguj Reakcja

Rewolucyjna zmiana w Serie A. Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) zdecydowała się wprowadzić dodatkowy mecz między dwoma drużynami walczącym o mistrzowski tytuł. Spotkanie zostanie rozegrane w momencie, kiedy po ostatniej kolejce oba zespoły będą mieć na koncie taką samą liczbę punktów.

Wojciech Szczęsny
fot. LaPresse/Associated Press/East News

Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) w środę opublikowała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała o stworzeniu odpowiedniego zapisu w przepisach, które poprzedniego dnia zostało przegłosowane podczas zgromadzenia. Wcześniej reguła została przedyskutowana z klubami Serie A.

Warto zaznaczyć, że jeżeli dojdzie do dodatkowego meczu, to w przypadku remisu po 90 minutach nie będzie dogrywki, ale piłkarze od razu rozegrają konkurs rzutów karnych, który wyłoni mistrza Włoch.

Serie A z rewolucyjną zmianą. Będzie dodatkowy mecz o mistrzostwo

Rewolucyjne rozwiązanie będzie obowiązywać po raz drugi w historii włoskiej piłki. Poprzednio taki pomysł wykorzystano w 1964 roku. Wówczas Bologna pokonała Inter Mediolan 2:0.

Redakcja poleca

W innych europejskich ligach o kolejności w tabeli w przypadku remisu punktowego decydują wyniki bezpośrednich spotkań albo bilans goli. We Włoszech w ostatnich latach pierwszeństwo miał ten pierwszy przepis.

W minionym sezonie scudetto wywalczył AC Milan, który zakończył rozgrywki z dwoma punktami przewagi nad lokalnym rywalem - Interem.

RadioZET.pl/PAP