Obserwuj w Google News

Piotr Zieliński ponownie zakażony koronawirusem. Dwa dni temu grał z Juve

1 min. czytania
08.01.2022 21:40
Zareaguj Reakcja

Piotr Zieliński uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, a najbliższe dni spędzi w domowej izolacji - przekazał w komunikacie klub reprezentanta Polski Napoli. Dwa dni temu piłkarz mimo braku zgody ze strony sanepidu wystąpił w ligowym spotkaniu z Juventusem.

Piotr Zieliński ponownie zakażony koronawirusem
fot. LaPresse/Sipa USA/East News

Piotr Zieliński już raz zmagał się z COVID-19. Na początku kwietnia 2021 roku piłkarz uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie grał w piłkę przez kilka tygodni. Teraz zakażenie dopadło go drugi raz.

"Po serii wymazów przeprowadzonych dziś po południu w zespole wykryty został pozytywny przypadek COVID-19 u Piotra Zielińskiego. Piłkarz był zaszczepiony i ściśle przestrzegał protokołu medycznego w ostatnich tygodniach. Piotr przechodzi zakażenie bezobjawowo i przejdzie na izolację w domu" - przekazało Napoli w komunikacie na Twitterze.

Redakcja poleca

Piotr Zieliński miał być na kwarantannie

W Święto Trzech Króli Napoli zremisowało z Juventusem 1:1. W związku na bliski kontakt z osobą zainfekowaną Piotr Zieliński, podobnie jak Amir Rrahmani i Stanislav Lobotka, decyzją sanepidu mieli przebywać na kwarantannie, gdyż nie przyjęli jeszcze dawki przypominającej szczepionki. Ostatecznie wystąpili w tym spotkaniu.

Pomocnik reprezentacji Polski dołączył do 16 zakażonych swoich kolegów. Z COVID-19 walczy też trener Luciano Spalletti. Niewykluczone, że najbliższe mecze Napoli zostaną przełożone.

RadioZET.pl/Onet