Fatalne wieści tuż przed MŚ 2022. Bramkarz reprezentacji Polski kontuzjowany

08.11.2022 20:30

Jak poinformował we wtorek Gianluca Di Marzio, Bartłomiej Drągowski nie wystąpi w żadnym meczu przed wysłaniem przez trenera reprezentacji Polski ostatecznych powołań na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Według słynnego włoskiego dziennikarza Polak doznał kontuzji na rozgrzewce przed wtorkowym meczem Spezii Calcio w Serie A.

Bartłomiej Drągowski
fot. Jonathan Moscrop/Associated Press/East News

Bartłomiej Drągowski minionego lata zamienił Fiorentinę na Spezię Calcio, gdzie z miejsca stał się kluczową postacią w drużynie. W poprzednim sezonie w popularnej "Violi" był głównie rezerwowym.

Tymczasem w Spezii na 13 możliwych meczów wystąpił we wszystkich, rozgrywając przy tym również komplet minut. W 14. kolejce, w spotkaniu przeciwko Udinese Calcio, z którym gola strzelił zresztą Arkadiusz Reca, jednak nie wystąpił. Dlaczego?

Bartłomiej Drągowski kontuzjowany

Według informacji słynnego włoskiego dziennikarza Gianluki Di Marzio bramkarz reprezentacji Polski miał doznać urazu na rozgrzewce przed meczem z Udinese. Jego miejsce między słupkami zajął Holender Jeroen Zoet, co wielu kibiców gospodarzy wtorkowego spotkania bardzo zdumiało.

Teraz wiadomo już, że golkiper nie mógł grać z ekipą z Udine z powodu urazu. Na razie jednak wciąż nie wiadomo jak poważnego.

Ta informacja z pewnością bardzo zmartwiła trenera biało-czerwonych - Czesława Michniewicza. Drągowski był bowiem dla wielu murowanym faworytem do pojechania na mistrzostwa świata 2022 w Katarze jako jeden z trójki wraz z Wojciechem Szczęsnym i Łukaszem Skorupskim. Przypomnijmy, że selekcjoner poda skład na mundial w czwartek 10 listopada, a do 14 będzie musiał wysłać go ostatecznie do FIFA.

loader

RadioZET.pl/Gianluca Di Marzio