,

Cristiano Ronaldo: Nowe fakty ws. rzekomego gwałtu. Prośba prawników odrzucona

Maciej Walasek
03.08.2019 18:43

Cristiano Ronaldo wynajął prawników po oskarżeniach Kathryn Mayorgi o gwałt. Obrońcy poprosili sąd o umorzenie sprawy lub utajenie procesu. Wniosek został odrzucony.

Cristiano Ronaldo
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cristiano Ronaldo został oskarżony przez Kathryn Mayorgę o rzekomy gwałt, do którego miało dojść w 2009 roku, kiedy aktualny piłkarz Juventusu był na wakacjach w Las Vegas. Kobieta ujawniła, że Portugalczyk miał ją zgwałcić w hotelu Palms Place. Cała sytuacja wyszła na jaw w 2017 roku po publikacji niemieckiego magazynu „Der Spiegel”, który zaprezentował dokumenty wykradzione przez hakerów z „Football Leaks”.

Cristiano Ronaldo odniósł się do oskarżeń o gwałt

W zeszłym tygodniu prokurator przyznał, że nowe śledztwo nie przyniosło dowodów obarczających zawodnika. Wobec tego Ronaldo nie zostanie oskarżony o gwałt. W związku z tym prawnicy mistrza Europy podjęli decyzję o złożeniu wniosku o umorzenie sprawy lub utajenia procesu.

Niemniej jednak sędzia uznał, że zarzuty kobiety i tak dostały się do mediów, dlatego odrzucił prośbę. Nie jest to jedyna sprawa, jaka toczy się przeciwko Cristiano Ronaldo. Kathryn Mayorga oskarżyła piłkarza także o to, że on lub ktoś z jego otoczenia opublikował informację o ich ugodzie zawartej dziesięć lat temu. Wówczas Ronaldo miał zapłacić kobiecie 375 tys. dolarów za milczenie.

RadioZET.pl/sport.pl/MW

Logo radiozet Dzieje się