Obserwuj w Google News

Arkadiusz Milik zadebiutował w Juventusie! Gol Vlahovicia ozdobą meczu z Romą

1 min. czytania
27.08.2022 20:43
Zareaguj Reakcja

Arkadiusz Milik zadebiutował w barwach Juventusu. Polak wszedł na boisko w drugiej połowie, ale nie zdobył bramki, a „Stara Dama” zremisowała z Romą 1:1.

Arkadiusz Milik zadebiutował w Juventusie! Gol Vlahovicia ozdobą meczu z Romą
fot. screen/Eleven Sports

Arkadiusz Milik został w piątek oficjalnie ogłoszony jako zawodnik  Juventusua już w sobotę zadebiutował w nowym klubie. Przed spotkaniem z Romą Massimiliano Allegri, trener „Starej Damy”, zapowiedział, że da szansę Polakowi. - Jestem bardzo szczęśliwy z jego przyjścia, ma imponujące liczby. Wzmacnia nasz zespół, lubi schodzić nisko, by szukać podania. Myślę, że będzie umieć grać z Dusanem Vlahoviciem – stwierdził Alllegri.

Milik wszedł na boisko w 77. minucie. Zastąpił Fabio Mirettiego, ofensywnego pomocnika grającego tuż za Dusanem Vlahoviciem.

Do końca spotkania Polak nie oddał strzału. Miał 11 kontaktów z piłką, zaliczył 9 celnych podań (100%), wygrał 1 pojedynek w powietrzu i dwukrotnie zaliczył odbiór. Milik grał głównie na lewym skrzydle Juve i w pobliżu bramki rywala.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Gola dla Juve, po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego, zdobył Dusan Vlahović. Wynik wyrównał Tammy Abraham, któremu asystował Paulo Dybala.

Kolejny mecz Juventusu odbędzie się 3 września. Drużyna Szczęsnego i Milika zagra ze Spezią, w której gra Jakub Kiwior, Bartosz Drągowski i Arkadiusz Reca.

RadioZET.pl/PAB