Obserwuj w Google News

AC Milan chce wyłożyć znaczną sumę na Jakuba Kiwiora. Polak może zmienić klub

1 min. czytania
21.09.2022 21:08
Zareaguj Reakcja

Jakub Kiwior w styczniowym oknie transferowym ma zamienić Spezię Calcio na AC Milan – poinformował Janekx89 na portalu goal.com.  "Ktoś z jego najbliższego otoczenia dodał nawet, że wszystko klepnięte" - twierdzi ekspert ds. transferów. 

AC Milan chce wyłożyć znaczną sumę na Jakuba Kiwiora. Polak może zmienić klub
fot. Maurizio Borsari/Aflo Images/East News

Jakub Kiwior już w poprzednim, zakończonym w październiku oknie transferowym był łączony z West Hamem, ale wówczas Polak nie chciał zmieniać klubu. Obrońca ma pewne miejsce w jedenastce Spezii, wyróżnia się w lidze, więc przenosiny do Premier League nie wchodziły w grę. Dziennikarze z Włoch, a także Janekx89, ekspert ds. transferów poinformowali, że 22-latek może zmienić klub tej zimy.

Kiwior miałby trafić do Milanu. „Ktoś z jego najbliższego otoczenia dodał nawet, że wszystko klepnięte” – napisał Janekx89 na portalu goal.pl. Zajmujący się transferami dziennikarz Santi Aouna dodał: „kluby są bliskie zawarcia porozumienia. Milan zapłaci za transfer do 18 milionów euro wliczając w to bonusy. Kluby zdecydują, czy piłkarz trafi na San Siro w styczniu, czy w czerwcu. Milan chce uzgodnić warunki z piłkarzem”.

Redakcja poleca

Umowa Kiwiora z obecnym klubem obowiązuje do czerwca 2025 roku. Gdyby udało się sfinalizować transakcję, 22-letni obrońca reprezentacji Polski zostanie trzecim Polakiem w Milanie. Wcześniej z tym klubem wiązali się Bartosz Salamon i Krzysztof Piątek.

22-letni obrońca Spezii jest jednym z powołanych do reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów.  Mecz z Holandią na PGE Narodowym rozpocznie się w czwartek o godzinie 20.45. O tej samej porze w niedzielę biało-czerwoni zmierzą się w Cardiff z Walią.

RadioZET.pl/PAP