Obserwuj w Google News

Sensacyjne wieści. Potwierdził je "Przegląd Sportowy". Chodzi o weteranów kadry

2 min. czytania
26.05.2023 17:00
Zareaguj Reakcja

W piątek Polski Związek Piłki Nożnej rozesłał powołania selekcjonera Fernando Santosa tym zawodnikom, którzy występują w zagranicznych ligach. Zawężona kadra, która wystąpi przeciwko reprezentacjom Niemiec i Mołdawii zostanie ogłoszona we wtorek. Według doniesień "Przeglądu Sportowego" wielkie powroty mają zanotować Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik.

Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak
fot. Beata Zawadzka/East News

"Przegląd Sportowy" poinformował w piątek, że Fernando Santos wraz z  PZPN-em rozesłał już powołania do reprezentacji Polski dla zawodników, którzy grają na co dzień w ligach zagranicznych. Jak podkreśla, są to powołania do szerokiej listy.

Tę zawężoną poznamy dopiero we wtorek. Szeroka nie zostanie upubliczniona, by uniknąć pytań, dlaczego dany gracz ostatecznie nie znalazł się w kadrze. Wcześniej mówił o tym sam portugalski szkoleniowiec - powołania do szerokiego składu są po to, by zawodnik wiedział, że jest przez selekcjonera bacznie obserwowany.

Redakcja poleca

Media: Glik i Krychowiak dostali powołania

Według "PS" na wąskiej liście nominowanych znajdzie się między innymi Kamil Glik, którego zabrakło w marcu z powodu kontuzji. Z pewnością ta decyzja, jeśli okaże się prawdą, będzie szeroko komentowana, bowiem klub, w którym występuje obecnie obrońca reprezentacji Polski - Benevento Calcio - zaliczyło właśnie spadek do Serie C. Sam 35-latek również nie notował zresztą dobrych występów.

W szerokiej natomiast kadrze ma znaleźć się ponownie Grzegorz Krychowiak. Na takowej widniał również trzy miesiące temu, jednak ostatecznie nie znalazł się w tej właściwej. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Pomocnik gra bowiem w Al-Shabab regularnie i wciąż walczy o mistrzostwo Arabii Saudyjskiej. Póki co traci do liderującego Al-Ittihad 10 punktów. Ustępuje również Al-Nassr z Cristiano Ronaldo w składzie.

"Do reprezentacji zapewne wrócą też Arkadiusz Milik i Kacper Kozłowski" - dodano. Zaznaczmy, że napastnik Juventusu w końcu uporał się z urazem i wrócił do systematycznej gry. Z kolei pomocnik Vitesse nie otrzymał powołania do kadry U-21, co może oznaczać, że tym razem pojawi się na zgrupowaniu seniorów.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy