,

Seniorzy mogą brać przykład. Młodzieżowe reprezentacje Polski jadą na Euro!

28.03.2023 20:52

Reprezentacje Polski U-17 i U-19 jadą na młodzieżowe Euro! Obie kadry wywalczyły awans we wtorek po meczach, odpowiednio, ze Słowacją (5:0) i Serbią (2:2).

Reprezentacje Polski U-19 i U-17
fot. Twitter/Łączy nas piłka

Piłkarskie reprezentacje Polski do lat 17 i do lat 19 zakwalifikowały się do mistrzostw Europy. Obie drużyny awans wywalczyły we wtorek po meczach, odpowiednio, ze Słowacją w Portugalii (5:0) oraz u siebie z Serbią (2:2).

Obie drużyny uczestniczyły w decydującej rundzie eliminacji. Reprezentacja do lat 19 przegrywała już 0:2 po 59 minutach. Jednak biało-czerwoni zdołali odrobić stratę, zdobywając wyrównującą bramkę w 87. minucie meczu w Rącznej. Jednocześnie Łotwa zremisowała w Krakowie z Izraelem, dzięki czemu ten drugi zespół nie zepchnął Polaków z pierwszego miejsca w tabeli. Wcześniej biało-czerwoni zremisowali z Izraelem 1:1 i pokonali Łotwę 3:0.

Młodzieżowe reprezentacje Polski jadą na Euro!

Z kolei ekipa do lat 17 uplasowała się na drugim miejscu w swojej grupie. To zasługa zwycięstw nad Słowacją oraz wcześniej nad Czechami 1:0. Pierwsze miejsce zajęła Portugalia, która odniosła komplet zwycięstw, w tym nad biało-czerwonymi 1:0.

"Piękny dzień trwa! Po reprezentacji Polski U-19 awans na mistrzostwa Europy wywalczyła także kadra U-17! Brawo" - napisano na oficjalnym koncie portalu "Łączy nas piłka" na Twitterze.

Turniej finałowy ME do lat 17 odbędzie się w dniach 17 maja - 2 czerwca na Węgrzech. Z kolei Euro U-19 zostanie rozegrane 3-16 lipca na Malcie.

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się