Obserwuj w Google News

Skatował swoją partnerkę, a ta straciła ciążę. Piłkarz został ukarany

1 min. czytania
04.06.2023 18:32
Zareaguj Reakcja

Sebastian Villa został ukarany przez Boca Juniors. 35-krotny mistrz Argentyny postanowił zawiesić piłkarza, po tym jak sąd skazał zawodnika na 2 lata i miesiąc więzienia w zawieszeniu za pobicie partnerki Danieli Cortes.

Boca Juniors
fot. AP/Associated Press/East News

"W związku z nieprawomocnym wyrokiem skazującym Sebastiana Villę, Club Atletico Boca Juniors informuje, że od tej chwili piłkarz nie będzie powoływany na mecze do czasu uprawomocnienia wyroku lub uniewinnienia gracza od tych zarzutów w sądzie apelacyjnym" - brzmi komunikat klubu.

Szokujące ZDJĘCIA i WIDEO. Znany piłkarz brutalnie pobił dziewczynę

Sprawa dotyczy sytuacji z kwietnia 2020 roku. Wówczas Daniela Cortes powiadomiła o przemocy domowej. Po ponad dwóch latach postępowania sąd wydał wyrok. Decyzją z piątku 1 czerwca wymiar sprawiedliwości postanowił skazać Sebastiana Villę na dwa lata i miesiąc pozbawienia wolności w zawieszeniu za pobicie swojej byłej partnerki. W wyniku agresji Villi kobieta straciła ciążę. W wywiadzie dla „Cronica TV” przyznała, że w skutek pobić straciła ciążę. Kilka dni przed zdarzeniem uzyskała pozytywny wynik testu ciążowego. Jednak z powodu krwawienia, straciła płód.

Sebastian Villa ukarany przez Boca Juniors

Kolumbijski skrzydłowy ma prawo do odwołania się od tej decyzji i najprawdopodobniej z tego skorzysta.

Sebastian Villa to jeden z najbardziej znanych graczy w Ameryce Południowej. Niestety po zmianie barw klubowych i związaniu się z Boca Juniors forma piłkarza była daleka od oczekiwań zarządu.

RadioZET.pl