Obserwuj w Google News

"Rzadko wypowiada się z taką stanowczością". Zaskoczenie po słowach Santosa

2 min. czytania
23.03.2023 11:33
Zareaguj Reakcja

Fernando Santos zdaje się być przed swoim debiutem w roli selekcjonera reprezentacji Polski bardzo pewny siebie. - Rzadko wypowiada się z taką stanowczością. Jeśli zrobił to przed meczem z Czechami, to znak, że wie, jak rozmontować rywali Polaków - ocenił portugalski dziennikarz CNN, Paulo Pereira. Biało-czerwoni zmierzą się ze swoimi południowymi sąsiadami już w najbliższy piątek w ramach eliminacji do Euro 2024.

Fernando Santos
fot. Beata Zawadzka/East News

Portugalscy komentatorzy sportowi liczą na udany debiut ich rodaka  Fernando Santosa w roli trenera reprezentacji Polski w piątkowym meczu z Czechami na inaugurację eliminacji mistrzostw Europy i mają nadzieję, że biało-czerwoni pokuszą się w Pradze o zwycięstwo. Dziennikarz CNN Portugal Paulo Pereira nie ma wątpliwości, że Santos - pomimo kilku kontuzji w polskiej kadrze - wyłoni optymalny skład na spotkanie w Pradze, czyli "zawodników najbardziej pasujących mu do koncepcji gry". - Santos jest bardzo dobrze zorganizowanym selekcjonerem, poukładanym, a jednocześnie bardzo zaangażowanym w swoją pracę - powiedział PAP Pereira, który uważa, że faworytem tego pojedynku są Polacy i to właśnie oni zwyciężą w Pradze.

Odnotował, że przed zgrupowaniem nowy selekcjoner zapewniał, że dobrze zna najbliższych rywali Polaków, co jego zdaniem może oznaczać, że Portugalczyk ma już "plan wygrania z Czechami". - Santos rzadko wypowiada się z taką stanowczością. Jeśli zrobił to przed meczem z Czechami, to znak, że wie, jak rozmontować rywali Polaków - ocenił. Pereira przypomniał, że w ubiegłym roku jako szkoleniowiec Portugalii dwukrotnie "rozpracował" Czechów w meczach Ligi Narodów, z czego w Pradze zwyciężył ze swoimi podopiecznymi aż 4:0.

Redakcja poleca

Fernando Santos zaskoczył Portugalczyków

Portugalski dziennik "O Jogo" oraz telewizja TVI odnotowują, że w zespole Polski brakuje dwóch jego dotychczasowych filarów - Kamila Glika oraz Grzegorza Krychowiaka. Doświadczony obrońca jest kontuzjowany, ale absencję pomocnika uznają za "dużą niespodziankę". Lizbońska stacja jest co do Polaków dobrej myśli, choć zaznacza, że Santos trafia w swoim inauguracyjnym spotkaniu na potencjalnie najsilniejszego rywala. Wierzy jednak, że "strategia opracowana przez portugalskiego trenera przyniesie efekty".

Przypomina, że Santos już krótko po styczniowej prezentacji jako selekcjonera biało-czerwonych zamieszkał w Polsce, gdzie regularnie pojawia się na meczach ligowych. Owocem tej pracy, jak zauważa TVI, jest powołanie do kadry Bena Ledermana z Rakowa Częstochowa oraz Bartosza Salamona z Lecha Poznań.

Podporą kadry na Czechy i Albanię, jak odnotowują portugalscy dziennikarze, będzie jednak Robert Lewandowski. "Tu nie ma żadnej niespodzianki" - uważa stołeczna stacja SportTV. Przypomina, że dla polskiego napastnika miniona niedziela była bardzo pracowita z powodu prestiżowego "El Clasico" jego Barcelony z Realem Madryt (2:1), a do tego zakończył on mecz z zakrwawioną stopą.

RadioZET.pl/PAP