,

Rosjanie chcą powrócić na mistrzostwa świata. Już mają plan, jak to zrobić

30.03.2023 19:09

Reprezentacja Rosji została całkowicie zdyskwalifikowana z rywalizacji na arenie międzynarodowej. Rosja nie wystąpiła na mistrzostwach świata w Katarze, nie zobaczymy jej również na Euro 2024. Mimo to robią wszystko, by powrócić na kolejne MŚ. Tamtejszy prezes piłkarskiej federacji ma już plan, jak tego dokonać.

Reprezentacja Rosji
fot. AP/Associated Press/East News

UEFA oraz FIFA całkowicie wykluczyła reprezentację Rosji z międzynarodowej rywalizacji po tym, jak wojska Władimira Putina brutalnie napadły Ukrainę. Pod naciskiem wielu krajów, w tym Polski, Rosjanie nie zagrali w barażach do mistrzostw świata w Katarze. Dodatkowo nie zagrają na zbliżających się mistrzostwach Europy w Niemczech.

Szokujący plan Rosji

Rosja podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej mierzyła się z Iranem (1:1) oraz Irakiem (2:0). Od czasu wykluczenia podopieczni Walerija Karpina mierzyli się tylko z zespołami z Azji, m.in. Kirgistanem, Tadżykistanem i Uzbekistanem i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Jak się okazuje, Rosjanie bardzo mocno rozważają przenosiny do azjatyckiej federacji. Już 5 kwietnia w Lizbonie odbędzie się kongres UEFA, na którym może zapaść decyzja o wystąpieniu Rosji z europejskiej federacji.  - Mocno rozważamy taki scenariusz - przyznał prezes piłkarskiej federacji Aleksander Dukow.

Tak chcą dostać się na MŚ 2026

Jeśli obrady pójdą zgodnie z planem, Sborna będzie miała możliwość wzięcia udziału w eliminacjach do mistrzostw świata w 2026 roku. Dodatkowo wszystkie rosyjskie klubu będą rywalizowały w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

loader

RadioZET.pl