Obserwuj w Google News

Wstrząsające doniesienia. Tak pseudokibice znęcali się nad 15-latkiem

1 min. czytania
01.02.2023 10:02
Zareaguj Reakcja

Wstrząsające ustalenia śląskiej policji. W Rudzie Śląskiej pseudokibice jednego z piłkarskich klubów znęcali się nad 15-latkiem. Za przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

Pseudokibice znęcali się nad 15-latkiem
fot. page screen/Śląska Policja.pl

Policja w Rudzie Śląskiej zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat pod zarzutem znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latkiem. Z informacji śląskiej policji byli to pseudokibice jednego z piłkarskich klubów na Śląsku. Zatrzymani strzelali do swojej ofiary z pistoletu śrutowego, bili ją, zmuszali do picia alkoholu i odurzali narkotykami. Decyzją sądu w Rudzie Śląskiej, obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Wstrząsające ustalenia śląskiej policji

"U nastolatka stwierdzono złamany nos, stłuczony mózg i kciuk, ułamany ząb oraz liczne rany i stłuczenia na tułowiu i nogach. Konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej" - informuje śląska policja.

Zobacz także:  Piłkarka Legii musiała zbierać na operację. Na klub spadła fala krytyki

Sprawa trafiła w ręce kryminalnych po tym, jak ojciec chłopca zgłosił sprawę na policję. Śledczy już zabezpieczyli dowody, które wskazują na działalność podejrzanych i okrucieństwo wobec pokrzywdzonego. Ponadto kryminalni ustalili, że ofiar przemocy może być więcej. Policja nie zamyka sprawy, ponieważ wciąż dociera do nowych ofiar.

Redakcja poleca

Obu mężczyznom zostały przedstawione zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, spowodowania uszczerbku na zdrowiu, a także rozpijania małoletniego i nakłaniania go do zażywania środków odurzających. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

RadioZET.pl