Obserwuj w Google News

Próżny wywiad Ronaldo. "Gdzie Cristiano nie pójdzie, zainteresowanie jest większe"

2 min. czytania
18.07.2023 16:59
Zareaguj Reakcja

Cristiano Ronaldo, jeden z najlepszych piłkarzy świata, udzielił niezwykle kontrowersyjnego wywiadu portugalskiej gazecie "A Bola". 38-latek przyznał w niej, że to, jak dynamicznie w ostatnim czasie rozwija się liga saudyjska, jest przede wszystkim... jego zasługą.

Cristiano Ronaldo
fot. Talk TV/Ferrari Press/East News

Dzień po tym, jaki argentyński piłkarz Lionel Messi oficjalnie podpisał kontrakt z Interem Miami z Major League Soccer, jego wieloletni rywal Cristiano Ronaldo wskazał, że jego zdaniem liga saudyjska, w której występuje od tego roku, jest lepsza niż MLS.

Ronaldo w wywiadzie dla portugalskiej gazety sportowej "A Bola" zaznaczył, że powrót do Europy jest dla niego sprawą zamkniętą. - Mam już 38 lat i... to nie jest tego warte. Jestem w 100 procentach pewien, że nie wrócę do żadnego europejskiego klubu - powiedział.

Redakcja poleca

Próżny wywiad Cristiano Ronaldo

Jak kontynuował, jego zdaniem ligi europejskie, poza angielską, straciły dużo jakości. - Jedyną ligą, która wciąż trzyma poziom, jest Premier League. Liga hiszpańska straciła swój blask, portugalska nie jest "top", niemiecka też bardzo się osłabiła. Stany Zjednoczone? Nie, liga saudyjska jest znacznie lepsza niż MLS - tłumaczył słynny Portugalczyk po przegranym przez jego Al-Nassr towarzyskim meczu z Celtą Vigo 0:5.

Od czasu jego przybycia do Arabii Saudyjskiej przeniosły się takie gwiazdy, jak: Francuzi Karim Benzema i N'Golo Kante, Brazylijczyk Roberto Firmino, Senegalczyk Edouard Mendy, Serb Sergej Milinkovic-Savic czy Chorwat Marcelo Brozovic.

- Moja decyzja o dołączeniu do saudyjskich klubów była w 100 procentach kluczowa, aby sprowadzić nowych najlepszych graczy. To fakt. Kiedy dołączyłem do Juventusu, Serie A była martwa, a po moim transferze się odrodziła. Gdziekolwiek Cristiano nie pójdzie, generuje większe zainteresowanie. Krytykowali mnie za przyjście do ligi saudyjskiej, ale co się teraz stało? Otworzyłem drogę i teraz wszyscy piłkarze tu przyjeżdżają - zauważył.

- Za rok jeszcze więcej czołowych graczy przyjedzie do Arabii Saudyjskiej. Za rok liga saudyjska wyprzedzi ligę turecką i holenderską. Gracze, którzy przybyli, nie są tacy, jak powiedział prezydent Unii Europejskiej. Jota i Ruben Neves to młodzi zawodnicy - dodał Ronaldo, jeden z najlepszych piłkarzy w historii.

RadioZET.pl/PAP