Obserwuj w Google News

Złe wiadomości ws. Jakuba Modera. "Nie jest blisko powrotu"

1 min. czytania
21.07.2023 12:17
Zareaguj Reakcja

Jakub Moder, pomocnik Brighton, nie wróci szybko na boisko, a do tego, jak poinformował dziennikarz The Athletic Andy Naylor, nie wyznaczono daty przywrócenia Polaka do pracy z pierwszym zespołem.

Złe wiadomości ws. Jakuba Modera. "Nie jest blisko powrotu"
fot. Gareth Fuller/Press Association/East News

" Moder nie jest bliski powrotu, nie ma wyznaczonych ram czasowych" – napisał Andy Taylor z The Athletic, zapytany o sytuację zdrowotną Polaka. Jakub Moder zerwał więzadła krzyżowe w kolanie podczas ligowego  meczu Brighton z Norwich City w kwietniu 2022 roku. Uraz sprawił, że piłkarz nie poleciał z reprezentacją Polski na  mistrzostwa świata w Katarze.

Modera ominął również niemal cały kolejny sezon Premier League. Wszystko przedłużyło się bowiem ze względu na źle prowadzoną rehabilitację. To z kolei poskutkowało drugą operacją.

Po roku Moder rozpoczął treningi z Brighton, choć do jego powrotu do gry wciąż było i jest daleko. Potwierdza to fakt, że Polak nie znalazł się również w składzie Brighton na tournee w Stanach Zjednoczonych.

Redakcja poleca

W maju, po treningach z drużyną, stan zdrowia Modera opisał trener Brighton Roberto de Zerbi. - Nie jest w stanie, który pozwala mu na grę, więc nie mogłem brać go pod uwagę (w trakcie sezonu). W przyszłym sezonie będziemy na niego czekać. Z pewnością będzie potrzebował czasu na odbudowę. Jesteśmy gotowi na niego poczekać - tłumaczył Włoch. Jakub Moder rozegrał do tej pory 45 meczów w koszulce Brighton. 24-latek zdołał strzelić dwa gole i zaliczyć cztery asysty.

RadioZET.pl/PAB