Obserwuj w Google News

Wyjaśniła się przyszłość Jana Bednarka. Jest oficjalne potwierdzenie

2 min. czytania
23.01.2023 13:25
Zareaguj Reakcja

Aston Villa oraz Southampton za pomocą swoich oficjalnych stron w mediach społecznościowych potwierdzili powrót z wypożyczenia Jana Bednarka. Reprezentant Polski dalszą część sezonu spędzi w ekipie Świętych.

Jan Bednarek wraca do Southampton
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Jan Bednarek zimą poprzedniego roku przeszedł z Southampton do Aston Villi. Reprezentant Polski udał się na roczne wypożyczenie. Miała to być dla niego szansa na wskoczenie na wyższy poziom, a także na ugranie czegoś z drużyną z Birmingham. Nic z tego.

Bednarek wraca z wypożyczenia z Aston Villi

Bednarek podczas swojego pobytu w ekipie The Villans zaliczył tylko cztery mecze we wszystkich rozgrywkach. Jego sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy został zwolniony Steven Gerrard. To on wymyślił sprowadzenie polskiego obrońcy, jednak niedługo po transferze Anglik pożegnał się z posadą. W jego miejsce zatrudniono Unaia Emeryego, który zdegradował Bednarka do roli rezerwowego.

Zobacz także:  To koniec Juergena Kloppa w Liverpoolu? Niemiecki trener zabrał głos

W wyniku braku gry zdecydowano się skrócić wypożyczenie Bednarka w trybie natychmiastowym. "Klub może potwierdzić, że obrońca Jan Bednarek został odwołany z wypożyczenia w Aston Villi" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Southampton.

Redakcja poleca

Nowe rozdanie w Southampton

Podczas gdy 26-latek przebywał w Aston Villi w Southampton również zaszły zmiany na stanowisku menedżera. Ralfa Hasenhuttla zastąpił Nathan Jones. Dla polskiego obrońcy będzie to zatem nowe rozdanie w ekipie Świętych.

Bednarek rozegrał łącznie 153 spotkania w drużynie z St. Mary's Stadium. Teraz o miejsce w składzie będzie rywalizował z Mohammedem Salisu, Duje Caletą-Carem, Lyanco oraz Armelem Bellą-Kotchapem.

RadioZET.pl