To on zastąpił Franka Lamparda. Uratuje Everton przed spadkiem?

30.01.2023 18:24

Everton ogłosił w poniedziałek, że trenerem, który zastąpił zwolnionego w ubiegłym tygodniu Franka Lamparda, został Sean Dyche. 51-letni Anglik znany jest m.in. z tego, że wprowadził Burnley do europejskich pucharów po raz pierwszy od ponad 50 lat.

Sean Dyche
fot. Jon Super/Associated Press/East News

Sean Dyche zastąpi zwolnionego w ubiegłym tygodniu Franka Lamparda w roli trenera Evertonu - ogłosił klub angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. 51-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2025 roku.

Klub z Liverpoolu w 20 meczach zgromadził zaledwie 15 punktów i jest na przedostatniej pozycji w tabeli Premier League. W ostatnich 10 spotkaniach o stawkę (w lidze, Pucharze Ligi i Pucharze Anglii) poniósł osiem porażek i ani razu nie wygrał. Dlatego posadę stracił prowadzący ten zespół od stycznia 2022 roku Lampard.

Sean Dyche trenerem Evertonu

- To zaszczyt, że zostałem trenerem Evertonu. Mój sztab i ja jesteśmy gotowi i zdeterminowani, by pomóc temu klubowi wrócić na właściwe tory. Słyszałem o pełnych pasji kibicach i wiem, jak bardzo cenią ten klub - powiedział Dyche, cytowany w komunikacie.

Dyche nie był nigdzie zatrudniony od kwietnia 2022 roku, kiedy został zwolniony przez Burnley. W tym klubie pracował przez prawie dekadę. W tym czasie dwukrotnie wprowadził go z Championship - zaplecza ekstraklasy - do elity. Awansował też do europejskich pucharów, czego wcześniej ten klub nie dokonał przez ponad 50 lat.

loader

RadioZET.pl/PAP