,

Mistrz świata niespodziewanie zakończył grę w kadrze."Czas przejść na emeryturę"

Paweł Żurek
02.02.2023 13:49

Raphaël Varane ogłosił w czwartek, że kończy z grą w reprezentacji Francji. Obrońca Manchesteru United, który cierpi m.in. na powracające problemy z prawym kolanem, uzasadnił tę decyzję „fizycznym i psychicznym zmęczeniem”.

Raphael Varane zakończył grę w kadrze. "Czas przejść na emeryturę"
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Raphael Varane ogłosił, że kończy grę w kadrze, za pośrednictwem konta na Instagramie. „Reprezentowanie naszego pięknego kraju przez dekadę było jednym z największych zaszczytów w moim życiu (...) Myślałem o tym od kilku miesięcy i zdecydowałem, że to odpowiedni czas, aby przejść na międzynarodową emeryturę” – pisze obrońca Manchesteru United.

Środkowy obrońca Manchesteru United (29) ma na swoim koncie już trzy występy na mundialu z Trójkolorowymi, w tym zwycięski turniej w 2018 roku i przegrany kilka tygodni temu finał z Argentyną w Katarze.

Podczas tej ostatniej kampanii Raphaël Varane był jednym z podstawowych zawodników Didiera Deschampsa: rozegrał wszystkie mecze z wyjątkiem pierwszego spotkania z Australią. Według Le Parisien były zawodnik Realu Madryt, po rozegraniu w kadrze 93 meczów, chciał mieć więcej czasu dla swojej rodziny.

Dziennik mówi również o tym, że obrońca jest zmęczony psychicznie grą na tym poziomie, a do tego cierpi na powracające problemy z prawym kolanem.

W tym sezonie Varane rozegrał 15 meczów w Premier League, a także po jednym w FA Cup, EFL Cup i Lidze Europy.

RadioZET.pl/PAB