Obserwuj w Google News

Afera w Premier Leauge. Ponad 100 zarzutów pod adresem mistrzów Anglii

2 min. czytania
06.02.2023 12:17
Zareaguj Reakcja

Dzisiejsza informacja wstrząsnęła całą Premier League. Komisja ligi oskarżyła aktualnego mistrza Anglii Manchester City o szereg naruszeń finansowych. Sprawa wygląda na bardzo poważną.

Manchester City oskarżony przez Premier League
fot. Dave Thompson/Associated Press/East News

Manchester City od lat prowadzony jest przez szejków ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Właściciele znani są ze wpompowywania w klub ogromnych ilości pieniędzy, dzięki którym potem klub może pozysykiwać nowych piłkarzy. Niewykluczone jednak, że przez ostatnie lata Obywatele dokonywali wzmocnień, łamiąc przy tym zasady.

Redakcja poleca

Mistrzowie Anglii oskarżenie przez Premier League

Chodzi oczywiście o łamanie tak zwanego FFP (Financial Fair Play). W poniedziałkowe popołudnie komisja ligi poinformowała o oskarżeniu Man. City za szereg naruszeń finansowych. " Premier League potwierdza, że przekazała dzisiaj szereg domniemanych naruszeń reguł Premier League przez klub piłkarski Manchester City do niezależnej komisji" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także:  Gwiazdor może trafić do więzienia. Zaraz po transferze złamał prawo

Jak czytamy dalej, komisja dopatrzyła się naruszeń w aż dziewięciu sezonach (od 2009/10 do 2017/18 włącznie), co składa się na ponad 100 oskarżeń dotyczących naruszeń finansowych. Dziennikarze w Anglii spekulują, że obecnych mistrzów Anglii może czekać ten sam los co Juventus, przez co mogą zostać ukarani odjęciem punktów lub nawet wykluczeniem z ligi.

Nie pierwszy raz

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Manchester City zostaje oskarżony o naruszenie zasad FFP. W 2016 roku UEFA oskarżyła angielski klub o złamanie zasad finansowego fair play. Wtedy mówiło się o nawet dwuletnim wykluczenie z rozgrywek Ligi Mistrzów. Ostatecznie jednak sąd arbitrażowy zniósł zakaz i Man. City uniknęło kary.

RadioZET.pl