Pijany obnażał się w barze i molestował kobietę. Skandal z udziałem gwiazdy piłki

08.03.2023 12:01

Skandal w Anglii. Prawy obrońca reprezentacji Anglii i Manchesteru City, Kyle Walker, miał dopuścić się obnażenia oraz molestowania kobiety przebywającej w jednym z miejscowych barów. Piłkarz był przy tym kompletnie pijany. Grozi mu za to nawet wyrok pozbawienia wolności.

Kyle Walker
fot. The Sun/screens

Po tym, jak Manchester City pokonał w sobotę Newcastle United 2:0 w 26. kolejce Premier League, Pep Guardiola dał piłkarzom dwa dni urlopu. Większość zawodników poświęciła ten czas na regenerację i spędzenie czasu z rodziną, jednak nie Kyle Walker.

Prawy obrońca reprezentacji Anglii już kilka godzin po zakończonym meczu z Newcastle pojawił się z grupką przyjaciół w jednym z angielskich barów. Piłkarz miał już przyjechać do pubu kompletnie pijany i spędzić w nim zaledwie około półtorej godziny. W tym czasie zdążył jednak obnażyć się i molestować jedną z kobiet, z którą przyszedł do lokalu. Policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie, a zawodnikowi grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Jego zachowanie dokładnie zarejestrowały kamery zamontowane w barze, które następnie zostały udostępnione tabloidowi "The Sun".

Pijany Kyle Walker obnażał się w barze i molestował kobietę

Na stronie internetowej dziennika całą sytuację skomentowała rzeczniczka Women's Aid, charytatywnej organizacji pomagającej kobietom, Teresa Parker. - Niezależnie od tego, czy zrobiono to w celu żartu, czy zastraszenia, osoby dotknięte molestowaniem mogą odczuwać traumę i skutki takich wydarzeń - oznajmiła i zaznaczyła, że piłkarz na pewno poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Ostatecznie Walker i jego znajomi opuścili bar około godziny 19:00. Kompletnie pijany piłkarz zapomniał jednak uregulować rachunek w wysokości 250 funtów, w związku z czym został wezwany do lokalu z powrotem. Portfel z kurtki musiał pomóc mu wyciągnąć jego przyjaciel.

Jak poinformował następnie angielski serwis piłkarski "talkSPORT", "Manchester City nie zamierza dziś komentować rzekomego incydentu - zgłoszonego przez The Sun - z udziałem Kyle'a Walkera". "Klub traktuje to jako sprawę prywatną, w dzień wolny od pracy i nie wniesie wobec piłkarza żadnych zarzutów ani nie przeprowadzi wewnętrznego dochodzenia" - napisano.

Warto zaznaczyć, że sobotni "wypad" do pubu to nie pierwszy taki wybryk Walkera. W 2019 roku piłkarz Manchesteru City miał romans z gwiazdą telewizji Laurą Brown, w 2020 roku modelka Lauryn Goodman poinformowała, że jest z nim w ciąży, a w trakcie pandemii koronawirusa przyłapano go na zorganizowaniu prywatnej imprezy z dwoma innymi kobietami. Co zaskakujące, jego żona Annie wszystko mu jednak wybaczyła.

RadioZET.pl/The Sun, talkSPORT