Obserwuj w Google News

Nowe informacje ws. zdrowia Jakuba Modera. Trener opisał jego sytuację

2 min. czytania
16.03.2023 09:23
Zareaguj Reakcja

Jakub Moder z powodu kontuzji, którą leczy od kwietnia ubiegłego roku, może pauzować do końca sezonu. Trener Brighton stwierdził, że nie wie, czy jego piłkarz będzie w stanie zagrać w najbliższym czasie. „Rozmawiałem z nim. Czuje się lepiej, robi postępy. Nie wiem, czy jest w stanie grać w tym sezonie” – podkreślił Włoch.

Nowe informacje ws. powrotu do zdrowia Jakuba Modera. Trener opisał jego sytuację
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jakub Moder doznał kontuzji kolana w meczu z Norwich, rozgrywanym w kwietniu ubiegłego roku. Polak przeszedł operację i od tamtej pory walczy o powrót do zdrowia, który zakłóciły mu kłopoty po zabiegu przeprowadzonym w Anglii. Pomocnik Brighton musiał przejść drugą operację z powodu „zesztywnienia i ograniczenia ruchu".

Z tego powodu Moder nie miał szans na powrót do zdrowia do czasu mundialu w Katarze. W grudniu Polak wrócił do treningów na boisku, ale na ponowne występy w meczach jest jeszcze za wcześnie.

Sytuację zdrowotną polskiego pomocnika opisał jego trener, Roberto de Zerbi. -Rozmawiałem z nim. Na boisku obserwowałem, jak trenuje z piłką, z trenerami fizycznymi. Czuje się lepiej. Nie wiem, czy jest w stanie grać w tym sezonie, ale robi postępy. – stwierdził Włoch.

Redakcja poleca

Jakub Moder wraca do zdrowia. Statystyki Polaka w Brighton

Przed kontuzją, Jakub Moder grał w niemal wszystkich meczach Brighton w Premier League. Polak po transferze z Lecha Poznań dość szybko wywalczył sobie pierwszy skład i od marca 2021 do kwietnia 2022 jedynie pojedyncze spotkania.

Do tej pory reprezentant Polski zanotował 40 występów w lidze angielskiej, a także 20 spotkań w kadrze i po 2 w FA Cup oraz Pucharze Ligi.

RadioZET.pl/PAB