Obserwuj w Google News

"Najtrudniejszy język na świecie". Cash pokazał, jak uczy się polskiego

2 min. czytania
03.05.2023 11:34
Zareaguj Reakcja

Matty Cash pokazał na Instagramie, jak idzie mu nauka polskiego. Obrońca Aston Villi już wcześniej przyznawał, że nasz język jest dla niego na tyle trudny, że rezygnował z lekcji, jednak po jakimś czasie znowu do nich wrócił. 

Matty Cash pokazał, jak uczy się polskiego. "Najtrudniejszy język na świecie".
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Matty Cash zadebiutował w reprezentacji Polski ponad półtora roku temu i od tego czasu kilkakrotnie podejmował się nauki języka polskiego. Obrońca opisał zmagania z trudnym słownictwem i gramatyką w rozmowie z Benem Fosterem, byłym bramkarzem MU i reprezentacji Anglii.

- Nie mówię po polsku, uczę się, ale to bardzo trudny język. Miałem lekcje, ale po ich zakończeniu mówiłem sobie: nic nie pamiętam. Ten język jest tak trudny – nie ukrywał Cash.

Teraz reprezentant Polski wrócił do nauki, co pokazał na Instagramie. Cash zaczął od nauki podstawowych zwrotów: jak się masz, co u ciebie itd. "Polski jest zdecydowanie najtrudniejszy" - napisał na zdjęciu.

Na zgrupowaniu Cash dalej rozmawia po angielsku. - Chłopaki od początku byli dla mnie bardzo dobrzy. Wszyscy mówią po angielsku. Gdy grasz, nie skupiasz się specjalnie na mówieniu, bo wszystko przebiega tak szybko - mówił Cash w rozmowie z Benem Fosterem. Kadrowicz dodał też, że w nauce pomogła mu obecność Jana Bednarka, który przez kilka miesięcy grał w Aston Villi. - On mi powiedział: teraz będę mówił do ciebie po polsku - stwierdził Cash. 

Nauka
fot.

Cash pod koniec marca doznał kontuzji łydki, przez którą pauzował przez cały kwiecień. Obrońca Aston Villi do tej pory nie wrócił do składu ekipy z Birmingham. W kadrze Cash rozegrał 13 meczów.

RadioZET.pl/PAB