Obserwuj w Google News

Mateusz Borek stanie przed sądem?! Grozi mu klub z Premier League

2 min. czytania
26.07.2023 20:22
Zareaguj Reakcja

Szokujące wieści przekazał Mateusz Borek w najnowszym wydaniu programu "Moc Futbolu" w Kanale Sportowym. Jak poinformował, naraził się on działaczom klubu kontuzjowanego od dłuższego czasu Jakuba Modera - Brighton & Hove Albion. Władze zespołu miały nawet grozić dziennikarzowi sądem.

Mateusz Borek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Kontuzja Jakuba Modera to temat, który elektryzuje polskie media sportowe od dłuższego czasu. Pomocnik reprezentacji Polski zerwał bowiem więzadła krzyżowe w kwietniu ubiegłego roku i wciąż nie wrócił na boisko, chociaż początkowo mówiło się, że może wyzdrowieć już nawet na mistrzostwa świata 2022 w Katarze.

Jak wiemy, tak się jednak nie stało, a jego powrót do zdrowia znacząco się przedłuża. W maju Mateusz Borek winą ze tę sytuację obarczył rehabilitantów klubu polskiego piłkarza - Brighton & Hove Albion i już wówczas miał w związku z tym problemy. - Jak już mówiłem w którymś programie, dostałem przedprocesowe pismo z Brighton, żebym tę krytykę zdementował na antenie, bo mnie pozwą do sądu - wyjawił w programie "Moc Futbolu" w Kanale Sportowym.

Redakcja poleca

Brighton grozi sądem Mateuszowi Borkowi

Teraz sytuacja nabrała podobno dalszego, negatywnego rozpędu, o czym dziennikarz poinformował w najnowszym wydaniu "Mocy Futbolu". - Nie chcę już tutaj za dużo mówić, bo ktoś z Polski cały czas tłumaczy Brighton to, co mówimy, bo dostałem drugie, dłuższe pismo od tego klubu. W ogóle się tym nie przejmuje. Niech tam składają sprawę, jaką chcą - powiedział.

Przypomnijmy, że obecna sytuacja Modera wciąż nie wygląda najlepiej. 24-letni zawodnik nie pojechał bowiem ze swoją drużyną na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych i nikt nie potrafi nawet powiedzieć, kiedy dokładnie wróci do gry. "Moder nie jest nawet bliski powrotu, nie ma określonych żadnych ram czasowych" - napisał na Twitterze dziennikarz Andy Naylor.

Ostatni oficjalny mecz Jakub Moder rozegrał 2 kwietnia 2022 roku. Było to starcie z Norwich City, w którym to właśnie nabawił się feralnego urazu. Łącznie w barwach Brighton rozegrał 45 spotkań. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2025 roku.

RadioZET.pl/Kanał Sportowy/Moc Futbolu