Wrócił do gry i stracił zęba. Kolejny wielki pech Krystiana Bielika

11.03.2023 21:29

Krystian Bielik nie będzie miło wspominał swojego powrotu do gry w barwach Birmingham Cty. W meczu z Rotherham United (2:0) reprezentant Polski został kopnięty w twarz i stracił "jedynkę".

Krystian Bielik
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Krystian Bielik to jeden z najbardziej pechowych piłkarzy reprezentacji Polski w ostatnich sezonach. Po przerwie spowodowanej kolejną kontuzją (trwającą od 18 lutego) wrócił na boisko właśnie w sobotę, ale... musiał je opuścić już po trzydziestu minutach.

Defensywny pomocnik został kopnięty w twarz przez Hakeema Odoffina i z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu pojechał na badania. Na razie nie wiadomo, jak długo będzie pauzować.

Krystian Bielik kopnięty w twarz - wideo

Jak napisano na oficjalnej stronie Birmingham City, piłkarz rywali po zmarnowaniu okazji "najprawdopodobniej nieumyślnie dał upust swojej frustracji, wbijając but w twarz Bielika [...]". "Zakrwawiony i oszołomiony reprezentant Polski został zastąpiony przez Jordana Jamesa" - dodano.

Drużyna Bielika zwyciężyła 2:0 i w tabeli zajmuje 18. miejsce.

Reprezentacja Polski rozegra pod koniec marca (24 i 27) dwa mecze eliminacji Euro 2024 - z Czechami w Pradze i z Albanią w Warszawie. W najbliższy piątek trener Fernando Santos ma ogłosić listę powołanych piłkarzy, prawdopodobnie ok. 25 zawodników.

RadioZET.pl/PAP